RESULTATER
den 17.aug 2016 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & motion
  KVINDER SENIOR - 200 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.2m/s
1 26.41 LARSEN Frederikke Dam -1991AGF  
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.2m/s
1 27.92 SEPAS Ali -2001AAM  
 HEAT 2  w: -1.3m/s
1 23.52 ANDERSEN Daniel -2001AAM  
  MÆND SENIOR - 200 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 23.39 NYBO Rasmus -1989AGF  
2 23.82 CHRISTIANSEN David -1982AGF  
3 23.89 ELKROG Daniel -1989AGF  
  MÆND 45-49 ÅR - 200 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.2m/s
1 28.02 MORAN Carlos -1970HGF AM  
  MÆND 50-54 ÅR - 200 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.2m/s
1 29.92 ØSTERGAARD Søren -1966AGF  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.35 BERNTSEN Emma -2004AAM  
 1.201.251.301.351.40 
Emma Berntsenooxoxoxxx
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.45 KJELDSTEEN Astrid -2002Viborg AM  
2 1.40 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
 1.351.401.451.50 
Astrid Kjeldsteen ooxxx
Katrine Hoelgaardoxoxxx 
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.12-1.1 WULFF Sebastian -2004AAM  
2 3.91+0.0 DIEKHÖNER Esben -2004AAM  
  DNS  RICHTER Nikolaj -2002AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sebastian Wulff3.90+0.04.07-1.24.12-1.13.60-1.4
Esben DIekhöner3.86+0.03.75-1.23.91+0.03.73-1.9
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.34+0.0 KNUDSEN Steffen -1998Aarhus 1900  
2 6.13-1.3 UGILT Magnus -1997AAM  
3 5.56+0.0 JENSEN Jakob Holt -1997AAM  
  DNS  FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Steffen Knudsen6.34+0.05.42+0.06.26-1.5
Magnus Ugilt5.81+0.06.13-1.35.88+0.0
Jakob Holt Jensen5.32-0.45.56+0.0
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 27.42 LARSEN Thomas S -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thomas S Larsen24.5321.98x25.6523.7627.42
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.00  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 46.24 BARRETT Hans -1999Stoholm Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Hans Barrettx45.7046.2444.4843.5043.12
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.00  
  ( 1.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 37.14 JENSEN Jakob Holt -1997AAM  
2 27.81 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM  
  DNS FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Holt Jensen37.14x35.46x33.97x
Jacob Aagaard Jensen24.7624.9624.53xx27.81
  DRENGE 20-22 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 44.31 LARSEN Asger Lund -1996AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Asger Lund Larsen38.9744.3143.69x43.1243.18
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 11.37.28 NIELSEN Liv L -2001AAM  
  KVINDER SENIOR - 3000 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 10.56.79 HØGH Lisa -1990AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 3000 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 9.14.14 SØRENSEN Søren Lund -1997AAM  
2 10.53.17 BJERGEN Frederik -1997AAM  
  MÆND SENIOR - 3000 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 10.27.89 OLESEN Nicholas Krobat -1981AAM  
  DNS LINDVED Frederik -1993AAM  
  DNS MØLLER David -1980AAM  
  DNS DAHL Mads -1987AAM  
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 12.4 LARSEN Eva S -2004AAM  
2 13.22 BERNTSEN Emma -2004AAM  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 12.37 WULFF Sebastian -2004AAM  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 WULFF Sebastian -2004AAM  
 1.101.151.201.251.301.35 
Sebastian Wulffoooooxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.75 LARSEN Thomas -1999Randers Freja  
 1.601.651.701.751.78 
Thomas Larsenoxooxoxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.68+0.8 GREGERSEN Mathilde -2003AAM  
2 4.18+1.3 KLAUSEN Stinne -2003AAM  
3 3.66+1.4 LARSEN Eva S -2004AAM  
4 3.66+1.3 BERNTSEN Emma -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mathilde Gregersen4.68+0.84.54+0.64.60-0.4
Stinne Klausen4.13+0.04.18+1.34.08-1.13.88-1.6
Eva S Larsen3.66+1.43.23+0.23.54+0.0
Emma Berntsen3.66+1.3x 3.42-1.13.40-0.1
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.47+1.0 WÆRNESS Mai -2002AAM  
2 4.46+0.0 WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
  DNS  HANSEN Emma S -2003AAM  
  DNS  BOLS Julie -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mai Wærness4.47+1.0x 4.47+1.14.20+0.8
Johanne Westergaard4.20+0.5x 4.46+0.0x 
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.19-0.1 TOPHOLT Sille Nyhauge -2000AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Sille Nyhauge Topholt4.19-0.13.92+0.03.97-0.4
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.21-0.9 NIELSEN Janne -1993Aarhus 1900  
2 4.46-1.2 LADA Alexandra -1989AAØRRC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Janne Nielsenx x 5.21-0.9x x x 
Alexandra Lada4.35+0.04.46-1.24.43-0.44.43-0.9
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.30  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 23.64 BOLS Julie -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Julie Bolsxx20.5221.8223.64x
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.30  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 32.06 THOMSEN Maria Thorndahl -2000AAM  
2 23.49 HUSTED Annika Larsen -2000SAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Maria Thorndahl Thomsen25.82xx29.1732.0628.25
Annika Larsen Hustedx21.2922.72x22.9923.49
  PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.30  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 20.91 SKOV Nina K -1997SAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nina K Skov20.7620.91x18.76x20.58
  PIGER 20-22 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.30  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 42.65 AAGAARD Marie -1996AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Marie Aagaardx41.3942.65xxx
  KVINDER 60-64 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.30  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 29.00 JENSEN Anne -1954AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Jensenx28.4529.0027.2928.46x
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERONS KL. 18.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 13.95 BOLS Julie -2001AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERONS KL. 18.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.57 PRITZEL Mahilde -2000AAM  
2 13.53 RICHTER Nahalie -2000AAM  
  PIGER 20-22 ÅR - 100 METERONS KL. 18.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.62 ELKJÆR Caroline -1995AAM  
  KVINDER SENIOR - 100 METERONS KL. 18.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.97 LARSEN Frederikke Dam -1991AGF  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERONS KL. 18.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.3m/s
1 11.52 ANDERSEN Daniel -2001AAM  
2 13.89 SEPAS Ali -2001AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METERONS KL. 18.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.3m/s
1 11.29 KNUDSEN Steffen -1998Aarhus 1900  
2 11.79 KLYSNER Jacob -1998Aarhus 1900  
3 11.8 DYNESEN Mads -1997AGF  
  DNS FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
  DRENGE 20-22 ÅR - 100 METERONS KL. 18.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.8m/s
1 11.57 SØNDERGAARD Emil -1996Aarhus 1900  
2 12.22 HVILSTED Jesper Vatta -1996Aarhus 1900  
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.50  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.07 KLAUSEN Stinne -2003AAM  
2 7.70 HANSEN Emma S -2003AAM  
3 7.67 BERNTSEN Emma -2004AAM  
4 6.73 LARSEN Eva S -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Stinne Klausen9.078.678.468.36
Emma S Hansen6.977.707.537.55
Emma Berntsen7.677.037.236.57
Eva S Larsen6.736.586.685.98
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.50  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.05 KROG Freja -2001AAM  
2 6.74 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
  X TOPHOLT Sille Nyhauge -2000AAM  
  DNS ANDERSEN Anne -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Freja Krog8.729.058.55x
Katrine Hoelgaard6.606.74xx
Sille Nyhauge Topholt
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.50  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.99 THOMSEN Maria Thorndahl -2000AAM  
2 9.05 TOPHOLT Sille Nyhauge -2000AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Maria Thorndahl Thomsen10.9910.6610.64x
Sille Nyhauge Topholt9.058.588.978.72
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.50  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.37 LADA Alexandra -1989AAØRRC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Alexandra Lada7.286.89x7.37
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTONS KL. 18.50  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 45.39 SØRENSEN Thor -1989AAM  
2 38.92 FARAMARZI Emil Alexander -1993AAM  
3 38.07 BERGMANN Dennis -1989AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thor Sørensen42.6043.2444.2645.26x45.39
Emil Alexander Faramarzi38.92x38.02xxx
Dennis Bergmann38.0733.2037.06x35.00x
  MÆND SENIOR - 100 METERONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.8m/s
1 11.49 ELKROG Daniel -1989AGF  
2 11.56 NYBO Rasmus -1989AGF  
  PIGER 12-13 ÅR - 800 METERONS KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.27.75 HANSEN Emma S -2003AAM  
  PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 21.32 KLAUSEN Stinne -2003AAM  
  DNS BERNTSEN Emma -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Stinne Klausen20.3121.3220.3120.21xx
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 18.30 BOLS Julie -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Julie Bols18.30xx16.7615.15x
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 37.71 HUSTED Annika Larsen -2000SAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Annika Larsen Hustedx37.1536.34xx37.71
  PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 45.00 SKOV Nina K -1997SAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nina K Skovx43.9045.00x42.65x
  KVINDER 60-64 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 36.96 JENSEN Anne -1954AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Jensen36.9635.77x35.5535.1036.31
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.17.51 RICHTER Nikolaj -2002AAM  
2 2.41.08 VADSHOLT Jacob -2001AAM  
  DRENGE 20-22 ÅR - 800 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.58.12 BROZ August -1996Randers Freja  
2 2.02.79 WÜRTZ Johannes -1995AAM  
  MÆND SENIOR - 800 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.56.64 LINDHOLT Jonas -1984Aarhus 1900  
2 1.57.62 JOHNSEN Mikael -1992AAM  
3 1.57.71 LARSEN Christian -1993Aarhus 1900  
4 2.00.92 SLOTH Christoffer -1985AAM  
  MÆND 45-49 ÅR - 800 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.27.09 MORAN Carlos -1970HGF AM  
  MÆND 50-54 ÅR - 800 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.17.85 ØSTERGAARD Søren -1966AGF  
  MÆND 60-64 ÅR - 800 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.44.59 GLASSAU Per -1954Vejle IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METERONS KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
1 44.09 JØRGENSEN Ida -2001AAM  
2 44.70 ANDERSEN Anne -2001AAM  
3 48.07 JANNING Veronica -2001Helsingør Atletik  
4 49.18 DIEKHØNER Thora -2001AAM  
  DNS GREGERSEN Mathilde -2003AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 300 METERONS KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
1 41.57 PRITZEL Mahilde -2000AAM  
2 41.71 RICHTER Nahalie -2000AAM  
  KVINDER SENIOR - 300 METERONS KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
1 46.67 LADA Alexandra -1989AAØRRC  
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.20  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.25 WULFF Sebastian -2004AAM  
2 5.95 DIEKHÖNER Esben -2004AAM  
  DNS RICHTER Nikolaj -2002AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Sebastian Wulff4.585.206.25
Esben DIekhöner5.635.945.95
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.20  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.16 LARSEN Thomas S -2001AAM  
2 6.54 VADSHOLT Jacob -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Thomas S Larsen8.168.077.757.81
Jacob Vadsholt6.066.416.545.89
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.20  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.76 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM  
2 9.75 JENSEN Jakob Holt -1997AAM  
  DNS FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jacob Aagaard Jensen8.578.699.119.76xx
Jakob Holt Jensenxx9.75xxx
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 19.20  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.41 FARAMARZI Emil Alexander -1993AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Alexander Faramarzi12.41x11.93xxx
  MÆND 65-69 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.20  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.70 KREBS Preben -1950AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Preben krebs6.977.707.537.55xx
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METERONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
1 36.92 ANDERSEN Daniel -2001AAM  
2 45.43 RICHTER Nikolaj -2002AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 300 METERONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
1 39.03 KLYSNER Jacob -1998Aarhus 1900  
  DRENGE 20-22 ÅR - 300 METERONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
1 36.13 SØNDERGAARD Emil -1996Aarhus 1900  
2 39.48 HVILSTED Jesper Vatta -1996Aarhus 1900  
  MÆND SENIOR - 300 METERONS KL. 19.35  
NrResultat NavnKlub  
1 37.96 CHRISTIANSEN David -1982AGF  
  DNS STÆRMOSE Tobias -1991Aarhus 1900  
  MÆND 50-54 ÅR - 300 METERONS KL. 19.35  
NrResultat NavnKlub  
1 47.41 ØSTERGAARD Søren -1966AGF  
  MÆND 60-64 ÅR - 300 METERONS KL. 19.35  
NrResultat NavnKlub  
1 51.67 GLASSAU Per -1954Vejle IF  
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.35  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 62.53 BARRETT Hans -1999Stoholm Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Hans Barrettxxx56.6062.5361.13
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTONS KL. 19.35  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.61 SØRENSEN Thor -1989AAM  
2 41.70 FARAMARZI Emil Alexander -1993AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thor Sørensenxxx46.4351.61x
Emil Alexander Faramarzixx41.70xx39.37
  PIGER 14-15 ÅR - 1000 M STAFETONS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.30.13 Julie Bols -2001
Mai Wærness -2002
Anne Andersen -2001
Ida Jørgensen -2001
AAM P15  
  PIGER 18-19 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
  DNF KLEIST Emma Dyrup -1997Viborg AM  
  PIGER 20-22 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
1 19.05.16 LAURSEN Camilla -1995Viborg AM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
1 15.38.35 LARSEN Marc -1997Viborg AM  
  MÆND SENIOR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
1 16.27.34 KLINGSGAARD Mads -1973AAØRRC  
2 17.18.51 ANDERSEN Jonas -1992AAM  
3 18.48.17 PEDERSEN Martin -1984AaRun  
4 18.57.79 MADSEN Christian -1972AaRun  
5 19.14.30 OLESEN Thomas -1990AaRun  
  DNS MØLLER David -1980AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - VÆGTKASTONS KL. 20.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.60 HUSTED Annika Larsen -2000SAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Annika Larsen Husted11.6011.43x11.5110.75x
  KVINDER SENIOR - VÆGTKASTONS KL. 20.00  
  ( 9.08 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.53 SKOV Nina K -1997SAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nina K Skov14.0514.0114.53x13.2913.27
  MÆND SENIOR - VÆGTKASTONS KL. 20.00  
  ( 15.88 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.94 SØRENSEN Thor -1989AAM  
2 12.25 FARAMARZI Emil Alexander -1993AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde7.runde
Thor Sørensen14.0413.6914.94xxx
Emil Alexander Faramarzix12.25xx11.8411.802.25
  KVINDER 60-64 ÅR - VÆGTKASTONS KL. 20.00  
  ( 5.45 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.34 JENSEN Anne -1954AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Jensen13.12x13.3413.0312.91x


Genereret af MARS version 2.0.0.398 mandag den 22. august 2016 klokken 20:34