RESULTATER
den 19.sep 2015 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & Motion
  DRENGE 6-7 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 0.76 TVEDTEN Luka Tobias -2009AAM  
  DNS SKOVSGAARD Johan -2008Dybvad IF  
 0.700.730.760.79 
Luka Tobias Tvedtenoooxxx
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.90+0.0 SHAW Magnus N -2002AAM  
  DNS  RICHTER Nikolaj -2002AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Magnus N Shaw4.57+0.04.90+0.04.74-0.2
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.60+0.0 LARSEN Thomas S -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Thomas S Larsen4.60+0.04.46-0.1x 
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.77 NIELSEN Emil -2006Dybvad IF  
2 6.24 BECK Mikkel -2007Dybvad IF  
3 3.08 DALSGAARD Daniel -2007AAØRRC  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Nielsenx7.007.77
Mikkel Beck6.245.946.24
Daniel Dalsgaard2.813.082.45
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.20 NIELSEN Emil -2006Dybvad IF  
2 1.00 BECK Mikkel -2007Dybvad IF  
3 0.90 GIESSING William -2007AAM  
 0.700.750.800.850.900.951.001.051.101.151.201.25 
Emil Nielsen    oooxoooxoxxx
Mikkel Beckooooooxxo     
William Giessingoooooxxx      
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.04 VASE Simon -2004Hjørring Atletikklub  
2 7.12 SKOVAGAARD Niels -2005Dybvad IF  
3 6.90 DIEKHÖNER Esben -2004AAM  
4 6.89 WULLF Sebastian -2004AAM  
5 5.19 SZWED Marius -2005AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Simon Vase6.727.188.04
Niels Skovagaard7.126.106.21
Esben Diekhöner6.765.666.90
Sebastian Wullf6.146.476.89
Marius Szwed5.025.194.85
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 11.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 22.14 TVEDTEN Luka Tobias -2009AAM  
2 18.36 SKOVSGAARD Johan -2008Dybvad IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Luka Tobias Tvedten22.1417.2218.23
Johan Skovsgaard18.3614.0615.57
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERLØR KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.1m/s
1 w8.68 SKOVSGAARD Johan -2008Dybvad IF  
2 w8.75 TVEDTEN Luka Tobias -2009AAM  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.26 WULLF Sebastian -2004AAM  
2 1.26 VASE Simon -2004Hjørring Atletikklub  
3 1.10 LARSEN Christian -2004AAM  
  DNS SKOVAGAARD Niels -2005Dybvad IF  
 1.001.051.101.151.201.231.261.29 
Sebastian Wullfoxoooxoooxxx
Simon Vase  oxoxooxxoxxx
Christian Larsenooxoxxx    
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.76 JOHST Mikkel -2001Dybvad IF  
2 7.88 LARSEN Thomas S -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Mikkel Johst9.218.919.76
Thomas S Larsen7.887.757.36
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 12.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 31.72 JOHST Mikkel -2001Dybvad IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Mikkel Johst31.7231.6731.36
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 12.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.7m/s
1 7.37 NIELSEN Emil -2006Dybvad IF  
2 7.94 GIESSING William -2007AAM  
3 7.98 BECK Mikkel -2007Dybvad IF  
4 9.35 DALSGAARD Daniel -2007AAØRRC  
  DRENGE 20-22 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 24.02 SØRENSEN Søren Vith -2001Race Runners  
2 33.40 HAYES Daniel -2002Race Runners  
3 2.18.05 BINDERRUP Magnus -2002Race Runners  
  DRENGE 12-13 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 12.25  
  ( 250 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 51.25 SHAW Magnus N -2002AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Magnus N Shaw51.2546.39x
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 9.12 VASE Simon -2004Hjørring Atletikklub  
2 9.96 WULLF Sebastian -2004AAM  
3 10.34 LARSEN Christian -2004AAM  
4 10.53 DIEKHÖNER Esben -2004AAM  
5 10.59 SKOVAGAARD Niels -2005Dybvad IF  
6 10.70 SZWED Marius -2005AAM  
  DRENGE 6-7 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 3.81 SKOVSGAARD Johan -2008Dybvad IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Johan Skovsgaardx3.783.81
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 12.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 10.58 SHAW Magnus N -2002AAM  
  DNS RICHTER Nikolaj -2002AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERLØR KL. 13.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.9m/s
1 13.06 JOHST Mikkel -2001Dybvad IF  
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 13.10  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 40.30 NIELSEN Emil -2006Dybvad IF  
2 36.84 BECK Mikkel -2007Dybvad IF  
3 17.54 GIESSING William -2007AAM  
4 8.85 DALSGAARD Daniel -2007AAØRRC  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Nielsen36.0638.1040.30
Mikkel Beck36.8434.5636.19
William Giessing17.5414.1814.95
Daniel Dalsgaardx8.85x
  DRENGE 6-7 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 45.80 SKOVSGAARD Johan -2008Dybvad IF  
  DNS TVEDTEN Luka Tobias -2009AAM  
  DRENGE 8-9 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.6m/s
1 40.05 GIESSING William -2007AAM  
2 48.69 DALSGAARD Daniel -2007AAØRRC  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50 SHAW Magnus N -2002AAM  
 1.301.351.401.451.501.55 
Magnus N Shawoxooxxoxxoxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.58 JOHST Mikkel -2001Dybvad IF  
2 1.50 LARSEN Thomas S -2001AAM  
 1.401.451.501.551.581.61 
Mikkel Johst ooxoxxoxxx
Thomas S Larsenoooxxx  
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.29+0.0 SKOVSGAARD Johan -2008Dybvad IF  
  DNS  TVEDTEN Luka Tobias -2009AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Johan Skovsgaard1.59+0.02.00+0.42.29+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 32.74 VASE Simon -2004Hjørring Atletikklub  
2 34.65 WULLF Sebastian -2004AAM  
3 35.13 DIEKHÖNER Esben -2004AAM  
4 37.68 LARSEN Christian -2004AAM  
5 38.18 SZWED Marius -2005AAM  
6 38.54 SKOVAGAARD Niels -2005Dybvad IF  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 25.84 SHAW Magnus N -2002AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 25.90 JOHST Mikkel -2001Dybvad IF  
2 27.56 LARSEN Thomas S -2001AAM  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.42+0.2 NIELSEN Emil -2006Dybvad IF  
2 2.91+0.0 BECK Mikkel -2007Dybvad IF  
3 2.45+0.0 GIESSING William -2007AAM  
4 2.23+0.0 DALSGAARD Daniel -2007AAØRRC  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Nielsen3.33+0.03.07+0.33.42+0.2
Mikkel Beck2.70+0.02.79-0.22.91+0.0
William Giessing2.45+0.02.28+0.02.28+0.3
Daniel Dalsgaard2.23+0.02.08+0.0x 
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 14.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 40.74 DIEKHÖNER Esben -2004AAM  
2 32.22 SKOVAGAARD Niels -2005Dybvad IF  
3 24.02 LARSEN Christian -2004AAM  
  DNS SZWED Marius -2005AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Esben Diekhöner40.7438.4736.06
Niels Skovagaard27.8732.2229.83
Christian Larsen20.3022.7424.02
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.90+0.0 VASE Simon -2004Hjørring Atletikklub  
2 3.85+0.0 WULLF Sebastian -2004AAM  
3 3.44+0.0 DIEKHÖNER Esben -2004AAM  
4 3.25+0.0 LARSEN Christian -2004AAM  
5 3.09+0.0 SKOVAGAARD Niels -2005Dybvad IF  
  DNS  SZWED Marius -2005AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Simon Vase3.90+0.03.81+0.03.85+0.0
Sebastian Wullf3.46+0.03.61+0.03.85+0.0
Esben Diekhöner3.16+0.0x 3.44+0.0
Christian Larsen3.25+0.02.94+0.73.21+0.5
Niels Skovagaard2.62+0.03.09+0.03.06+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.55  
NrResultat NavnKlub  
1 66.08 RICHTER Nikolaj -2002AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 400 METERLØR KL. 14.55  
NrResultat NavnKlub  
1 58.67 REBSTRUP Andreas -2000AAM  
2 62.46 LARSEN Thomas S -2001AAM  


Genereret af MARS version 2.0.0.398 lørdag den 19. september 2015 klokken 20:58