RESULTATER
den 2.sep 2015 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & Motion
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.12.80 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
2 1.23.32 LARSEN Eva S -2004AAM  
  PIGER 12-13 ÅR - 400 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.03.05 HANSEN Emma S -2003AAM  
2 1.05.04 OLESEN Mille B. -2002AAM  
  KVINDER 60-64 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.89 JENSEN Anne Kristine -1954AAM  
2 7.12 ELBÆK Anne -1951AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Kristine Jensen10.4710.89xxxx
Anne Elbæk6.366.826.536.727.126.81
  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.09 HOVGAARD Ulla -1945AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ulla Hovgaard6.867.096.837.006.847.08
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.20 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
2 1.20 LARSEN Eva S -2004AAM  
3 1.15 BERNTSEN Emma -2004AAM  
 1.051.101.151.201.25 
Laura G Andersenxooooxxx
Eva S Larsenoooxxoxxx
Emma Berntsenooxoxxx 
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 LARSEN Emilie Ø -2002AAM  
2 1.35 WÆRNESS Mai R -2002AAM  
 1.251.301.351.401.45 
Emilie Ø Larsen xoxxooxxx
Mai R Wærnessxoxxooxxx 
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.35 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
 1.301.351.40 
Katrine Hoelgaardoxoxxx
  PIGER 14-15 ÅR - 400 METERONS KL. 18.15  
NrResultat NavnKlub  
1 59.57 RICHTER Nathalie -2000AAM  
2 1.05.45 ANDERSEN Anne -2001AAM  
3 1.07.88 DIEKHØNER Thora -2001AAM  
4 1.08.18 JENSEN Sandra R -2001AAM  
  DNS MUURHOLM Nanna -2001AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.1m/s
1 13.49 SCHMIDT Pernille -1999Agf Atletik  
  KVINDER SENIOR - 100 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.1m/s
1 13.55 LARSEN Frederikke Dam -1991Agf Atletik  
2 14.25 LADA Aleksandra -1989AAØRRC  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERONS KL. 18.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.7m/s
1 12.98 NIELSEN Mathilde Pritzel -2000AAM  
2 13.28 WÆRNESS Freja -2000AAM  
3 14.13 BOLS Julie -2001AAM  
4 14.21 SVENDSEN Emma Bach -2001AAM  
5 14.26 LUNDTOFT Annica -2000AAM  
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.45+0.0 LAUPSTAD Silje -1992AAM  
2 4.34+0.0 LARSEN Frederikke Dam -1991Agf Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Silje Laupstad4.36+0.04.45+0.0
Frederikke Dam Larsen4.20+0.04.18+0.04.34+0.04.25-0.3
  PIGER 10-11 ÅR - 80 METERONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.6m/s
1 14.43 BERNTSEN Emma -2004AAM  
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.6m/s
1 11.77 GREGERSEN Mathilde -2003AAM  
2 12.73 LARSEN Mette W -2003AAM  
3 13.07 JENSEN Liv G -2003AAM  
4 13.13 BACH Camilla -2003AAM  
  PIGER 14-15 ÅR - 1 MILEONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
1 5.16.40 JØRGENSEN Ida -2001AAM  
2 5.49.58 HINTZ Sofie -2000AAØRRC  
3 6.03.52 NIELSEN Andrea Holm -2000AAM  
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.10  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 24.22 REICHE Nicoline -2000AAM  
2 21.77 SVENDSEN Emma Bach -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nicoline Reiche24.2224.0023.65xxx
Emma Bach Svendsen21.7721.3921.22x19.9220.34
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.10  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 35.59 LUND Celina -1999AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Celina Lundxx35.5934.69x32.80
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.63+0.0 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
2 3.38+0.0 LARSEN Eva S -2004AAM  
3 3.24+0.0 BERNTSEN Emma -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura G Andersen3.63+0.03.58+0.03.58+0.1
Eva S Larsen3.38+0.03.18+0.03.24+0.0
Emma Berntsen3.24+0.03.15+0.03.19+0.0
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.55+0.0 WÆRNESS Mai R -2002AAM  
2 4.38+0.0 LARSEN Emilie Ø -2002AAM  
3 3.84+0.0 LARSEN Mette W -2003AAM  
4 3.70+0.0 BACH Camilla -2003AAM  
  DNS  NYBY Eva -2002AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mai R Wærness4.55+0.04.48+0.04.40+0.0
Emilie Ø Larsen4.38+0.04.20+0.04.10+0.04.24+0.1
Mette W Larsen3.84+0.03.76+0.0
Camilla Bach3.68+0.03.70+0.03.64+0.0
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.37+0.0 JENSEN Sandra R -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sandra R Jensen4.37+0.0x 4.15-0.64.14-0.1
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERONS KL. 19.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.9m/s
1HNT32.4 LARSEN Mette W -2003AAM  
=HNT32.4 BACH Camilla -2003AAM  
3HNT32.7 JENSEN Liv G -2003AAM  
  DNS WÆRNESS Mai R -2002AAM  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERONS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.3m/s
1 26.09 WÆRNESS Freja -2000AAM  
2 27.44 RICHTER Nathalie -2000AAM  
3 29.43 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
4 30.49 DIEKHØNER Thora -2001AAM  
  DNS NIELSEN Mathilde Pritzel -2000AAM  
  KVINDER SENIOR - 200 METERONS KL. 19.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.3m/s
1 28.69 LAUPSTAD Silje -1992AAM  
2 28.95 LADA Aleksandra -1989AAØRRC  
  DNS LARSEN Frederikke Dam -1991Agf Atletik  
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.50  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.52 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
2 5.75 LARSEN Eva S -2004AAM  
3 5.11 BERNTSEN Emma -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Laura G Andersen6.095.386.525.76
Eva S Larsen5.735.505.755.61
Emma Berntsen4.535.114.894.56
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.50  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.30 REICHE Nicoline -2000AAM  
  DNS NIELSEN Mathilde Pritzel -2000AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Nicoline Reiche6.305.855.946.05
  PIGER 14-15 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
1 19.31.94 NIELSEN Liv L -2001AAM  
  PIGER 18-19 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
1 20.41.88 JENSEN Josefine -1997AAM  
  KVINDER SENIOR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
1 19.58.17 LINDHOLM Camilla -1980AAM  
2 20.38.89 BRØGGER Katrine -1989Agf Atletik  
  DNS HØG Lisa -1990AAM  
  KVINDER 50-54 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
1 20.06.87 SIMONSEN Anne Marie -1964AAM  
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 200 M STAFETONS KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.58.90 Mathilde Gregersen -2003
Mai R Wærness -2002
Mille B. Olesen -2002
Emma S Hansen -2003
AAM p13  
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 200 M STAFETONS KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50.65 Nathalie Richter -2000
Annica Lundtoft -2000
Ida Jørgensen -2001
Freja Wærness -2000
AAM P15 - 1  
2 1.58.41 Anne Andersen -2001
Katrine Hoelgaard -2001
Julie Bols -2001
Sandra R Jensen -2001
AAM P15 - 2  
  DNS AAM P15 - 3   


Genereret af MARS version 2.0.0.398 onsdag den 2. september 2015 klokken 23:28