RESULTATER
den 2.sep 2015 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & Motion
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.20 BINDERUP Bjørn -1974AAM  
 3.003.203.40 
Bjørn Binderupooxxx
  DRENGE 20-22 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.69 FARAMARZI Emil -1993AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Emil Faramarzi12.6911.7912.03x
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 15.01 SØRENSEN Thor -1989AAM  
2 11.54 BERGMANN Dennis -1989AAM  
3 8.08 HOLM Jacob -1992AAM  
  DNS BINDERUP Bjørn -1974AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thor Sørensen14.7415.01xxxx
Dennis Bergmann11.1410.5111.5411.49xx
Jacob Holmxx7.69xx8.08
  DRENGE 12-13 ÅR - 400 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.03.63 RICHTER Nikolaj -2002AAM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS BERGENSER Vitus -2003Hjørring Atletik  
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 59.20 MALMBERG Stig -1996AAØRRC  
  MÆND SENIOR - 400 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.03.30 SØRENSEN Christoffer G A -1991AAØRRC  
2 1.08.85 BORMANN Brian -1970AAØRRC  
  DNS STOLTZE Jonas -1987AAØRRC  
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METERONS KL. 18.15  
NrResultat NavnKlub  
1 59.71 MONO Noel -1998AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.9m/s
1 12.32 PLASCHKE Jakob -1996AAM  
  DNS DYNESEN Mads -1997Agf Atletik  
  DRENGE 20-22 ÅR - 100 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.9m/s
1 13.84 FABER Peter -1993Agf Atletik  
  MÆND SENIOR - 100 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.9m/s
1 11.86 PEDERSEN Casper Spure -1990Agf Atletik  
= 11.86 NYBO Rasmus -1989Agf Atletik  
3 11.91 KYRIAZAKOS Sofoklis -1975SAKA  
4 12.25 STÆRMOSE Tobias -1991Aarhus 1900  
5 13.21 LUCHT Peter -1965Agf Atletik  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1 MILEONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
1 4.37.46 BJØRSLEV Oliver -2000AAM  
  DNS REBSTRUP Andreas -2000AAM  
  DRENGE 16-17 ÅR - 1 MILEONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
1 5.22.12 BENGTSON August Runge -1999AAØRRC  
  MÆND SENIOR - 1 MILEONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
1 4.28.72 SOLLI Rune -1992AAM  
2 6.09.90 PEDERSEN Peter -1965AAM  
3 6.27.90 WIBERG Henrik -1962AAØRRC  
  DNS ADELBORG Emil -1983AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.06+0.0 PLASCHKE Jakob -1996AAM  
2 6.04+0.1 UGILT Magnus -1997AAM  
3 5.86+0.0 KIKKENBORG Matthias -1997AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde
Jakob Plaschkex 5.90+0.0x 6.06+0.0x 
Magnus Ugiltx x 6.04+0.1
Matthias Kikkenborgx x 5.86+0.0x x 
  DRENGE 20-22 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.80+0.0 JOHANSEN Martin -1995AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Martin Johansen6.48+0.0x x 6.80+0.0
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTONS KL. 19.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 36.96 BERGMANN Dennis -1989AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Dennis Bergmann35.5336.96xxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.07.17 REBSTRUP Andreas -2000AAM  
  MÆND SENIOR - 800 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.05.82 SOLLI Rune -1992AAM  
  0.00 MØLLER David -1980AAM  
  DRENGE 20-22 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.10  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 39.85 FARAMARZI Emil -1993AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Emil Faramarzi39.5639.80x39.85
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTONS KL. 19.10  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 49.76 SØRENSEN Thor -1989AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Thor Sørensen49.6349.76x46.65
  MÆND SENIOR - 200 METERONS KL. 19.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 24.14 NYBO Rasmus -1989Agf Atletik  
2 24.19 KYRIAZAKOS Sofoklis -1975SAKA  
3 24.26 ELKROG Daniel -1990Agf Atletik  
4 24.65 STÆRMOSE Tobias -1991Aarhus 1900  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 29.36 HANSEN Tommy -1967AAØRRC  
2 32.06 BORMANN Brian -1970AAØRRC  
  DNS LUCHT Peter -1965Agf Atletik  
  DRENGE 18-19 ÅR - 200 METERONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.6m/s
1 25.36 KIKKENBORG Matthias -1997AAM  
  DNS DYNESEN Mads -1997Agf Atletik  
  DRENGE 20-22 ÅR - 200 METERONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.6m/s
1 23.76 JOHANSEN Martin -1995AAM  
  DRENGE 10-11 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
1 18.54.94 LEE Frederik -2004Agf Atletik  
  MÆND SENIOR - 5000 METERONS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 16.01.01 ADELBORG Emil -1983AAM  
2 16.02.30 SOLLI Rune -1992AAM  
3 17.34.00 OLESEN Nicholas Krobath -1981AAM  
4 18.05.67 LASSEN Christian -1972AAM  
5 19.19.97 LEE Kim -1976Agf Atletik  
6 21.02.98 PEDERSEN Peter -1965AAM  
 HEAT 2
1 17.13.18 KAAS Karl -1980AAM  
2 17.17.91 MØLLER David -1980AAM  
3 17.24.56 NIELSEN Bo Birk -1975AAM  
4 17.27.93 BIDSTRUP Morten -1987AAM  
5 19.34.18 WÜRTZ Peter -1963AAM  
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 X 200 M STAFETONS KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.48.88 AAM Stafet   
  MÆND SENIOR - 4 X 200 M STAFETONS KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
1MIX1.37.93 Daniel Elkrog -1990
Casper Spure Pedersen -1990
Rasmus Nybo -1989
AGF 1  
  DNS AGF 2   


Genereret af MARS version 2.0.0.398 onsdag den 2. september 2015 klokken 23:30