RESULTATER
Sidste chance
den 29.dec 2015 på Gigantium
Arrangør: Aalborg Atletik & Motion
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.53 HOLPERT Stella -2000L G Flensburg  
2 1.47 SCHULTZ Julie -2000Aalborg AM  
3 1.44 BOER Paula de -2000L G Flensburg  
4 1.41 LISBORG Signe -2001Dybvad IK  
5 1.38 SCHOLTEN Sigrid -2001Dybvad IK  
= 1.38 HOELGAARD Katrine -2001Aalborg AM  
  DNS NIELSEN Mathilde Prietzel -2000Aalborg AM  
 1.151.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.56 
Stella Holpert      oooooxxx
Julie Schultz    oooxooxxx  
Paula de Boer      xooxxx   
Signe Lisborgooxooxoxooxxx    
Sigrid Scholtenooooooxxx     
Katrine Hoelgaard   oooxxx     
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.48 KJELDSTEEN Signe -2006Viborg AM  
2 4.69 OLES Josefine Søndergaard -2007Hjørring Atletik  
3 4.35 OLSEN Ellen -2006Hjørring Atletik  
4 3.91 NIELSEN Freja -2007Dybvad IK  
5 3.55 PEDERSEN Najaaraq -2007Dybvad IK  
 1.runde2.runde3.runde 
Signe Kjeldsteen5.215.485.38
Josefine Søndergaard Oles4.484.694.59
Ellen Olsen4.354.054.30
Freja Nielsen3.113.913.38
Najaaraq Pedersen3.363.553.21
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 10.20  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.31 ANDERSEN Sara Kjær -2002Vejle IF  
2 10.59 KJELDSTEEN Astrid -2002Viborg AM  
3 10.19 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
4 8.18 RUDRASINGAM Amalie -2003HGF AM  
5 8.12 KANSTRUP Amalie Schade -2003Viborg AM  
6 7.96 LUND Helene -2003Hjørring Atletik  
7 7.81 KLAUSEN Stinne -2003Aalborg AM  
8 7.79 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atletik  
9 7.61 INGENUUS Sophie -2002Dybvad IK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS ANDERSEN Emma -2002Dybvad IK  
 1.runde2.runde3.runde 
Sara Kjær Andersen12.3111.2111.54
Astrid Kjeldsteen10.0010.3510.59
Sofie Froberg9.6310.199.99
Amalie Rudrasingam8.187.987.81
Amalie Schade Kanstrup8.128.077.85
Helene Lund7.967.277.44
Stinne Klausen7.817.157.79
Alberte Brogaard7.247.487.79
Sophie Ingenuus7.377.437.61
  PIGER 6-7 ÅR - 60 METER - INDLEDENDETIRS KL. 10.30  
NrResultat NavnKlub  
1 11.42fSÆKMOSE Agnete -2008Vejle IF  
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDETIRS KL. 10.30  
NrResultat NavnKlub  
1 10.23fSTÆHR Sascha -2006Aalborg AM  
2 10.50fKJELDSTEEN Signe -2006Viborg AM  
3 10.53fOLSEN Ellen -2006Hjørring Atletik  
4 10.62fNIELSEN Ida -2007Aalborg AM  
5 10.71fNIELSEN Signe -2006Aalborg AM  
6 11.53fOLES Josefine Søndergaard -2007Hjørring Atletik  
7 11.90fNIELSEN Freja -2007Dybvad IK  
8 12.01fPEDERSEN Najaaraq -2007Dybvad IK  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDETIRS KL. 10.40  
NrResultat NavnKlub  
1 8.86fSASS Camilla -2004HGF AM  
2 9.51fCHRISTENSEN Mille -2005HGF AM  
3 9.85fLARSEN Eva S. -2004Aalborg AM  
4 10.00fFROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
5 10.23fFOLDAGER Emma -2004Viborg AM  
6 10.34fJENSEN Anne V. -2005Dybvad IK  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDETIRS KL. 10.50  
NrResultat NavnKlub  
1 8.49fRASMUSSEN Ida Boe -2003Greve Atletik  
2 8.62fSÆKMOSE Sarah -2002Vejle IF  
3 8.86fKLAUSEN Stinne -2003Aalborg AM  
4 8.98fKANSTRUP Amalie Schade -2003Viborg AM  
5 9.09fLUND Helene -2003Hjørring Atletik  
6 9.29fJENSEN Mathilde Asp -2003Vejle IF  
7 9.49fRUDRASINGAM Amalie -2003HGF AM  
8 10.09fBROGAARD Alberte -2003Hjørring Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS ANDERSEN Emma -2002Dybvad IK  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDETIRS KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 8.05fNIELSEN Mathilde Prietzel -2000Aalborg AM  
2 8.45fWÆRNESS Freja -2000Aalborg AM  
3 8.46fBOLS Julie -2001Aalborg AM  
4 9.14fHOELGAARD Katrine -2001Aalborg AM  
5 9.32fSCHOLTEN Sigrid -2001Dybvad IK  
6 9.52fLISBORG Signe -2001Dybvad IK  
  DNS RASMUSSEN Jasmin Boe -2000Greve Atletik  
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER HÆKTIRS KL. 11.10  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 16.56 NIELSEN Signe -2006Aalborg AM  
  DNS NIELSEN Ida -2007Aalborg AM  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKTIRS KL. 11.10  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 13.27 GADENSGAARD Anna -2004SIK80  
2 13.31 BRUNØ Majken -2004SIK80  
3 13.78 LARSEN Eva S. -2004Aalborg AM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 11.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.31 GADENSGAARD Anna -2004SIK80  
2 1.25 LARSEN Eva S. -2004Aalborg AM  
3 1.10 BRUNØ Majken -2004SIK80  
4 1.00 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
5 0.95 JENSEN Anne V. -2005Dybvad IK  
  DNS FOLDAGER Emma -2004Viborg AM  
 0.850.900.951.001.051.101.131.161.191.221.251.281.311.34 
Anna Gadensgaard    oooooooooxxx
Eva S. Larsen    oooooxoxxoxxx  
Majken Brunø   oxooxxx       
Frida Froberg  ooxxx         
Anne V. Jensenoooxxx          
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 11.10  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.83 BOER Paula de -2000L G Flensburg  
2 10.54 HOLPERT Stella -2000L G Flensburg  
3 7.82 SCHOLTEN Sigrid -2001Dybvad IK  
4 7.48 LISBORG Signe -2001Dybvad IK  
5 6.52 JENSEN Sandra R. -2001Aalborg AM  
6 6.12 DIEKHÖNER Thora -2001Aalborg AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Paula de Boer11.8311.79x
Stella Holpert9.6910.5410.18
Sigrid Scholten7.826.947.52
Signe Lisborg7.327.487.39
Sandra R. Jensen5.285.706.52
Thora Diekhöner5.876.125.40
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKTIRS KL. 11.20  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1DUR9.85 RASMUSSEN Ida Boe -2003Greve Atletik  
2 10.54 SÆKMOSE Sarah -2002Vejle IF  
3 11.94 LUND Helene -2003Hjørring Atletik  
4 13.51 INGENUUS Sophie -2002Dybvad IK  
5 14.80 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atletik  
  DNS KJELDSTEEN Astrid -2002Viborg AM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS ANDERSEN Emma -2002Dybvad IK  
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 11.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.68 SÆKMOSE Agnete -2008Vejle IF  
 1.runde2.runde3.runde 
Agnete Sækmose2.68 2.50 2.51 
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 11.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.33 OLSEN Ellen -2006Hjørring Atletik  
2 3.22 KJELDSTEEN Signe -2006Viborg AM  
3 3.16 STÆHR Sascha -2006Aalborg AM  
4 2.89 OLES Josefine Søndergaard -2007Hjørring Atletik  
5 2.80 NIELSEN Signe -2006Aalborg AM  
6 2.75 PEDERSEN Najaaraq -2007Dybvad IK  
7 2.65 NIELSEN Ida -2007Aalborg AM  
8 2.34 NIELSEN Freja -2007Dybvad IK  
 1.runde2.runde3.runde 
Ellen Olsen3.33 3.02 2.85 
Signe Kjeldsteen2.92 3.22 3.22 
Sascha Stæhr3.16 3.10 2.95 
Josefine Søndergaard Oles2.89 2.60 2.57 
Signe Nielsenx 2.80 2.69 
Najaaraq Pedersen2.62 2.63 2.75 
Ida Nielsen2.57 2.65 2.55 
Freja Nielsen2.34 2.31 2.31 
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKTIRS KL. 11.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.57 RICHTER Nathalie -2000Aalborg AM  
2 10.50 RASMUSSEN Jasmin Boe -2000Greve Atletik  
3 11.52 LISBORG Signe -2001Dybvad IK  
4 12.19 SCHOLTEN Sigrid -2001Dybvad IK  
5 12.20 DIEKHÖNER Thora -2001Aalborg AM  
  DNS MUURHOLM Nanna -2001Aalborg AM  
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER HÆKTIRS KL. 11.50  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.53 KJELDSTEEN Astrid -2002Viborg AM  
2 1.46 LARSEN Emilie Ø. -2002Aalborg AM  
3 1.37 ANDERSEN Sara Kjær -2002Vejle IF  
4 1.34 INGENUUS Sophie -2002Dybvad IK  
5 1.25 LUND Helene -2003Hjørring Atletik  
6 1.15 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS ANDERSEN Emma -2002Dybvad IK  
 1.101.151.201.251.281.311.341.371.401.431.461.491.53 
Astrid Kjeldsteen        ooxooxo
Emilie Ø. Larsen     ooooxxoxoxxx 
Sara Kjær Andersen ooooooxxoxxx    
Sophie Ingenuusxoooooooxxx     
Helene Lundoxxoooxxx        
Alberte Brogaardxoxxoxxx          
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 12.10  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.29 GADENSGAARD Anna -2004SIK80  
2 6.08 FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
3 5.84 BRUNØ Majken -2004SIK80  
4 5.40 LARSEN Eva S. -2004Aalborg AM  
5 5.39 JENSEN Anne V. -2005Dybvad IK  
 1.runde2.runde3.runde 
Anna Gadensgaard5.856.296.12
Frida Froberg6.085.935.47
Majken Brunø5.385.755.84
Eva S. Larsen5.404.64x
Anne V. Jensen4.984.725.39
  PIGER 6-7 ÅR - 60 METER - FINALETIRS KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
1 11.33 SÆKMOSE Agnete -2008Vejle IF  
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - FINALETIRS KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 10.22 KJELDSTEEN Signe -2006Viborg AM  
2 10.24 STÆHR Sascha -2006Aalborg AM  
3 10.77 OLSEN Ellen -2006Hjørring Atletik  
  DNS NIELSEN Ida -2007Aalborg AM  
 HEAT 2
1 11.80 OLES Josefine Søndergaard -2007Hjørring Atletik  
2 12.01 PEDERSEN Najaaraq -2007Dybvad IK  
3 12.92 NIELSEN Freja -2007Dybvad IK  
  DNS NIELSEN Signe -2006Aalborg AM  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALETIRS KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 9.07 SASS Camilla -2004HGF AM  
2 9.64 CHRISTENSEN Mille -2005HGF AM  
3 10.21 LARSEN Eva S. -2004Aalborg AM  
4 10.44 JENSEN Anne V. -2005Dybvad IK  
  DNS FROBERG Frida -2005Aarhus 1900  
  DNS FOLDAGER Emma -2004Viborg AM  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - FINALETIRS KL. 12.50  
NrResultat NavnKlub  
1 8.73 KLAUSEN Stinne -2003Aalborg AM  
2 9.10 KANSTRUP Amalie Schade -2003Viborg AM  
3 9.27 JENSEN Mathilde Asp -2003Vejle IF  
4 9.34 LUND Helene -2003Hjørring Atletik  
5 9.60 RUDRASINGAM Amalie -2003HGF AM  
  DNS RASMUSSEN Ida Boe -2003Greve Atletik  
  DNS SÆKMOSE Sarah -2002Vejle IF  
  DNS BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atletik  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - FINALETIRS KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 7.97 NIELSEN Mathilde Prietzel -2000Aalborg AM  
2 8.38 BOLS Julie -2001Aalborg AM  
3 8.49 WÆRNESS Freja -2000Aalborg AM  
4 9.12 HOELGAARD Katrine -2001Aalborg AM  
  DNS SCHOLTEN Sigrid -2001Dybvad IK  
  DNS LISBORG Signe -2001Dybvad IK  
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.06 KJELDSTEEN Signe -2006Viborg AM  
2 0.85 PEDERSEN Najaaraq -2007Dybvad IK  
3 0.85 OLES Josefine Søndergaard -2007Hjørring Atletik  
  X NIELSEN Freja -2007Dybvad IK  
  X STÆHR Sascha -2006Aalborg AM  
  DNS OLSEN Ellen -2006Hjørring Atletik  
 0.800.850.900.951.001.031.061.09 
Signe Kjeldsteen  ooxxooxxoxxx
Najaaraq Pedersenooxxx     
Josefine Søndergaard Olesxooxxx     
Freja Nielsenxxx       
Sascha Stæhrxxx       
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 13.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.89 SÆKMOSE Sarah -2002Vejle IF  
2 4.63 RASMUSSEN Ida Boe -2003Greve Atletik  
3 4.36 KJELDSTEEN Astrid -2002Viborg AM  
4 4.30 WÆRNESS Mai R. -2002Aalborg AM  
5 4.21 ANDERSEN Sara Kjær -2002Vejle IF  
6 4.14 KANSTRUP Amalie Schade -2003Viborg AM  
7 4.08 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
8 4.07 JENSEN Mathilde Asp -2003Vejle IF  
9 4.04 LARSEN Emilie Ø. -2002Aalborg AM  
10 3.93 LUND Helene -2003Hjørring Atletik  
11 3.65 RUDRASINGAM Amalie -2003HGF AM  
12 3.14 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atletik  
  X INGENUUS Sophie -2002Dybvad IK  
  DNS KLAUSEN Stinne -2003Aalborg AM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS ANDERSEN Emma -2002Dybvad IK  
 1.runde2.runde3.runde 
Sarah Sækmose4.84 4.80 4.89 
Ida Boe Rasmussen4.63 4.60 4.56 
Astrid Kjeldsteen4.36 4.15 4.35 
Mai R. Wærness4.30 4.16 4.13 
Sara Kjær Andersen4.12 4.21 4.08 
Amalie Schade Kanstrup3.84 3.87 4.14 
Sofie Froberg4.06 4.07 4.08 
Mathilde Asp Jensen3.93 4.02 4.07 
Emilie Ø. Larsenx 4.04 x 
Helene Lund3.88 3.89 3.93 
Amalie Rudrasingam3.34 3.65 3.56 
Alberte Brogaard3.07 3.13 3.14 
Sophie Ingenuus
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 13.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.17 JENSEN Sandra R. -2001Aalborg AM  
2 4.10 SCHOLTEN Sigrid -2001Dybvad IK  
3 4.08 LISBORG Signe -2001Dybvad IK  
 1.runde2.runde3.runde 
Sandra R. Jensen4.14 4.17 4.07 
Sigrid Scholten4.10 x x 
Signe Lisborg4.06 4.08 x 
  PIGER 8-9 ÅR - 300 METERTIRS KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.00.78 KJELDSTEEN Signe -2006Viborg AM  
2 1.01.65 STÆHR Sascha -2006Aalborg AM  
3 1.02.30 OLSEN Ellen -2006Hjørring Atletik  
4 1.08.08 NIELSEN Ida -2007Aalborg AM  
5 1.11.55 PEDERSEN Najaaraq -2007Dybvad IK  
6 1.13.32 OLES Josefine Søndergaard -2007Hjørring Atletik  
7 1.14.68 NIELSEN Freja -2007Dybvad IK  
  DNS NIELSEN Signe -2006Aalborg AM  
  PIGER 10-11 ÅR - 300 METERTIRS KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 53.53 CHRISTENSEN Mille -2005HGF AM  
2 1.00.81 BRUNØ Majken -2004SIK80  
3 1.02.25 JENSEN Anne V. -2005Dybvad IK  
  PIGER 12-13 ÅR - 300 METERTIRS KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 50.80 KANSTRUP Amalie Schade -2003Viborg AM  
2 52.59 JENSEN Mathilde Asp -2003Vejle IF  
3 52.60 INGENUUS Sophie -2002Dybvad IK  
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 14.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.05 SASS Camilla -2004HGF AM  
2 3.48 GADENSGAARD Anna -2004SIK80  
3 3.01 BRUNØ Majken -2004SIK80  
4 2.98 JENSEN Anne V. -2005Dybvad IK  
  DNS FOLDAGER Emma -2004Viborg AM  
  DNS CHRISTENSEN Mille -2005HGF AM  
 1.runde2.runde3.runde 
Camilla Sass3.96 4.05 3.99 
Anna Gadensgaard3.48 3.37 3.36 
Majken Brunø2.85 2.87 3.01 
Anne V. Jensen2.88 2.88 2.98 
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METERTIRS KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 50.15 RASMUSSEN Jasmin Boe -2000Greve Atletik  
2 51.78 DIEKHÖNER Thora -2001Aalborg AM  
  DNS MUURHOLM Nanna -2001Aalborg AM  
  DNS HOELGAARD Katrine -2001Aalborg AM  


Genereret af MARS version 2.0.0.398 tirsdag den 29. december 2015 klokken 15:37