RESULTATER
den 11.maj 2016 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & Motion
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.00 KLOSTERGAARD Felicia -2008AAM  
2 1.00 HANSEN Ester B. -2008AAM  
3 0.90 WESSELHØFT Emilie -2007AAM  
 0.750.800.850.900.951.001.05 
Felicia Klostergaardoxooxoxooxxx
Ester B. Hansenoxoxooxoxoxxx
Emilie Wesselhøftoooxoxxx  
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.68+1.1 KLAUSEN Stinne -2003AAM  
2 3.87+0.0 BERNTSEN Emma -2004AAM  
3 3.83+0.1 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Stinne Klausen4.40-2.04.68+1.14.50+0.0
Emma Berntsen3.84-1.33.77+0.23.87+0.0
Laura G Andersen3.70-1.33.83+0.13.83+0.9
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.80+0.1 WÆRNESS Mai -2002AAM  
2 4.57+0.0 ANDERSEN Sara Kjær -2002Vejle IF  
3 4.18+0.0 WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Mai Wærness4.59+0.04.71-1.34.80+0.1
Sara Kjær Andersen4.57+0.04.47-1.0x 
Johanne Westergaardx x 4.18+0.0
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.34+0.0 TOPHOLT Sille Nyhauge -2000AAM  
  DNS   AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Sille Nyhauge Topholt4.34+0.03.85+0.13.81-3.0
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.59 KRAGELUND Oliver -2008AAM  
2 4.96 GIESSING William -2008AAM  
3 4.41 RAFAELSEN Gustav -2008AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Oliver Kragelund5.02x5.976.59
William Giessing4.964.794.454.40
Gustav Rafaelsen3.684.103.974.41
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTONS KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 42.69 LARSEN Asger Lund -1996AAM  
2 38.17 FARAMARZI Emil -1993AAM  
3 37.98 BERGMAN Dennis -1989AAM  
4 29.31 SØRENSEN Thor -1989AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Asger Lund Larsenx42.6941.46x42.23x
Emil Faramarzi37.9537.20x38.17x37.43
Dennis Bergmanxx33.7637.9836.5936.68
Thor Sørensen27.92x29.31xxx
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.20.75 JØRGENSEN Ida -2001AAM  
2 2.23.50 OLESEN Mille B -2001AAM  
3 2.24.37 ANDERSEN Anne -2001AAM  
4 2.31.67 NIELSEN Liv L -2001AAM  
5 2.32.24 MUURHOLM Nanna -2001AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10.55 RICHTER Nathalie -2000AAM  
  KVINDER SENIOR - 800 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.09.89 SCHULZ Line -1996AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERONS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.17.82 RICHTER-MIKKELSEN Nicolai -2002AAM  
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERONS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.04.13 BJØRSLEV Oliver -2000AAM  
  DNS BROCKDORFF Karl-Gustav -1999AAM  
  PIGER 6-7 ÅR - 400 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
1 1.46.73 RICHTER-MIKKELSEN Lærke -2009AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
1 59.61 WÆRNESS Freja -2000AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERONS KL. 18.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.4 ANDERSEN Daniel -2001AAM  
2 12.1 SHAW Magnus Nøhr -2002AAM  
3 13.4 SEPAS Ali -2001AAM  
4 14.0 RICHTER-MIKKELSEN Nicolai -2002AAM  
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERONS KL. 18.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.7 DHAMAC Zaki -1999AAM  
  MÆND SENIOR - 100 METERONS KL. 18.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.5 KYRIAZAKOS Sofoklis -1975AAM  
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.98-1.0 STENTOFT Nicolas -2005AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Nicolas Stentoft2.94+1.32.96-0.82.98-1.0
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.92+0.8 DIEKHØNER Esben -2004AAM  
2 3.75-0.4 ØLBY Julius -2004AAM  
3 3.33-1.3 PEDESEN Nicolai -2004AAM  
4 3.27+1.3 LARSEN Dennis N -2004AAM  
  DNS  WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Esben Diekhøner3.69-0.23.68+0.03.92+0.8
Julius Ølby2.97-0.63.50-1.23.75-0.4
Nicolai Pedesen3.33-1.3x 3.16+0.0
Dennis N Larsen2.96-3.52.95-1.33.27+1.3
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.03+0.0 SHAW Magnus Nøhr -2002AAM  
2 4.20+0.0 SEPAS Ali -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Magnus Nøhr Shaw4.47+0.05.02+1.45.03+0.04.95+0.0
Ali Sepas4.00-0.74.20+1.34.20+0.04.17+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.35  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 4.00 HANSEN Ester B. -2008AAM  
2 3.49 WESSELHØFT Emilie -2007AAM  
3 3.44 NIELSEN Ida -2007AAM  
4 3.28 JAKOBSEN Ida-Marie -2008AAM  
5 3.27 LYNGEØ Elin Emma -2008AAM  
6 3.24 KLOSTERGAARD Felicia -2008AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ester B. Hansen4.003.303.703.92
Emilie Wesselhøft2.992.822.833.49
Ida Nielsenx3.443.313.29
Ida-Marie Jakobsen2.382.243.283.19
Elin Emma Lyngeø2.061.733.263.27
Felicia Klostergaard3.242.732.572.89
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.35  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.04 GIESSING Victoria -2005AAM  
2 4.55 NIELSEN Signe -2006AAM  
3 3.61 GRGIC Maja -2005AAM  
4 3.24 OVERBY Frida -2006AAM  
5 2.59 DUE Elisabeth -2006AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Victoria Giessing4.734.654.665.04
Signe Nielsen4.164.553.813.96
Maja Grgic3.612.802.793.06
Frida Overby2.853.243.162.90
Elisabeth Due2.582.482.422.59
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 14.48 BOLS Julie -2001AAM  
2 15.42 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
3 15.68 ANDERSEN Sara Kjær -2002Vejle IF  
4 15.79 DIEKHØNER Thora -2001AAM  
5 15.84 KROG Freja -2001AAM  
6 15.87 WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.3m/s
1 14.77 SCHULTZ Julie -2000AAM  
2 15.15 WÆRNESS Freja -2000AAM  
3 16.27 TOPHOLT Sille Nyhauge -2000AAM  
  DNS  AAM  
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METERONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 10.25 RICHTER-MIKKELSEN Lærke -2009AAM  
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 8.99 WESSELHØFT Emilie -2007AAM  
2 9.03 HANSEN Ester B. -2008AAM  
= 9.03 LYNGEØ Elin Emma -2008AAM  
4 9.39 NIELSEN Ida -2007AAM  
5 9.63 KLOSTERGAARD Felicia -2008AAM  
6 9.64 JAKOBSEN Ida-Marie -2008AAM  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
1 1.36 BERNTSEN Emma -2004AAM  
2 1.28 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
3 1.25 LARSEN Eva Sabro -2004AAM  
 1.101.151.201.251.281.311.341.361.38 
Emma Berntsenooooooooxxx
Laura G Andersenooxooxoxxx   
Eva Sabro Larsenoooxxoxxx    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
1 1.48 KROG Freja -2001AAM  
  DNS HOELGAARD Katrine -2001AAM  
 1.401.451.481.51 
Freja Krogxxooxoxxx
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.55  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.86 FARAMARZI Emil -1993AAM  
2 11.85 BERGMAN Dennis -1989AAM  
3 11.75 SØRENSEN Thor -1989AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Faramarzixx11.4511.6011.7712.86
Dennis Bergman11.4211.8511.58x11.3711.45
Thor Sørensen11.03x11.2811.75x11.56
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.55  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 29.76 ANDERSEN Sara Kjær -2002Vejle IF  
2 16.29 BOLS Julie -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sara Kjær Andersen23.55x29.76x
Julie Bols16.2916.0414.8015.30
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.55  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 31.03 THOMSEN Maria Thorndal -2000AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Maria Thorndal Thomsenx25.74x31.03
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.55  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 27.13 ANDERSEN Daniel -2001AAM  
  DNS LARSEN Thomas Sabro -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Daniel Andersen26.2622.9927.1324.60
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERONS KL. 19.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.7 GIESSING William -2008AAM  
2 7.8 RAFAELSEN Gustav -2008AAM  
  DNS WESSELHØFT Emilie -2007AAM  
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.19+1.1 RICHTER-MIKKELSEN Lærke -2009AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Lærke Richter-Mikkelsen2.19+1.11.92+0.02.06+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.88+0.0 LYNGEØ Elin Emma -2008AAM  
2 2.86-1.1 HANSEN Ester B. -2008AAM  
3 2.77+0.1 WESSELHØFT Emilie -2007AAM  
4 2.73+0.0 NIELSEN Ida -2007AAM  
5 2.56+1.7 KLOSTERGAARD Felicia -2008AAM  
6 2.29+0.0 JAKOBSEN Ida-Marie -2008AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Elin Emma Lyngeø2.88+0.02.83+0.02.85-1.0
Ester B. Hansen2.59+0.02.79+0.02.86-1.1
Emilie Wesselhøft2.77+0.12.72+0.02.52+0.0
Ida Nielsen2.73+0.02.27+0.02.42-0.8
Felicia Klostergaard2.56+1.72.43+0.02.49+0.0
Ida-Marie Jakobsen2.29+0.02.06+0.01.57-0.1
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERONS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1 10.0 NIELSEN Signe -2006AAM  
2 10.1 GIESSING Victoria -2005AAM  
3 11.0 GRGIC Maja -2005AAM  
4 11.8 DUE Elisabeth -2006AAM  
  DNS HOLM Christine -2006AAM  
  DNS OVERBY Frida -2006AAM  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERONS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1 11.4 STENTOFT Nicolas -2005AAM  
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.15  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.47 ANDERSEN Sara Kjær -2002Vejle IF  
2 8.08 KROG Freja -2001AAM  
3 7.65 DAUSEL Mathilde -2001AAM  
4 7.32 WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
  DNS WÆRNESS Mai -2002AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sara Kjær Andersen9.6910.479.8910.33
Freja Krog7.777.208.087.44
Mathilde Dausel7.657.387.137.37
Johanne Westergaardx6.737.057.32
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.15  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.62 THOMSEN Maria Thorndal -2000AAM  
2 8.67 TOPHOLT Sille Nyhauge -2000AAM  
  DNS PRIETZEL Mathilde -2000AAM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS  AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Maria Thorndal Thomsen10.6210.59x10.62
Sille Nyhauge Topholt8.058.158.638.67
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.0 KLAUSEN Stinne -2003AAM  
2 11.9 LARSEN Eva Sabro -2004AAM  
3 12.7 BERNTSEN Emma -2004AAM  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.2 PEDESEN Nicolai -2004AAM  
2 13.1 ØLBY Julius -2004AAM  
3 13.7 LARSEN Dennis N -2004AAM  
  DNS WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
  DNS BERGENSER Vitus -2003AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.48 SCHULTZ Julie -2000AAM  
  DNS WINTHER Karoline -2000AAM  
 1.401.451.481.51 
Julie Schultzoooxxx
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.50+0.0 GIESSING Victoria -2005AAM  
2 2.97+0.0 NIELSEN Signe -2006AAM  
3 2.86+0.0 GRGIC Maja -2005AAM  
4 2.65+0.0 DUE Elisabeth -2006AAM  
5 2.49-0.9 OVERBY Frida -2006AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Victoria Giessing3.40+1.13.50+0.03.35+0.0
Signe Nielsen2.85+0.02.97+0.02.93+0.0
Maja Grgic2.80+0.12.76-0.32.86+0.0
Elisabeth Due2.65+0.02.53+0.02.44+0.1
Frida Overby2.49-0.92.23+0.0x 
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.42+0.0 KRAGELUND Oliver -2008AAM  
2 2.81+0.0 GIESSING William -2008AAM  
3 2.35+0.0 RAFAELSEN Gustav -2008AAM  
 1.runde2.runde3.runde 
Oliver Kragelund3.23+0.03.34+0.03.42+0.0
William Giessing2.69+0.02.66+0.02.81+0.0
Gustav Rafaelsen2.22+0.02.34+0.02.35+0.0
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERONS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.54.8 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
  DNS HANSEN Emma S -2003AAM  
  DNS WINTHER Karoline -2000AAM  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERONS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.01.9 DIEKHØNER Esben -2004AAM  
  DNS BERGENSER Vitus -2003AAM  
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.86 BERNTSEN Emma -2004AAM  
2 7.68 KLAUSEN Stinne -2003AAM  
3 6.55 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
4 6.10 LARSEN Eva Sabro -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde 
Emma Berntsen7.387.067.197.867.53
Stinne Klausen7.276.967.627.687.45
Laura G Andersen6.096.556.345.916.09
Eva Sabro Larsen5.515.575.915.926.10


Genereret af MARS version 2.0.0.398 onsdag den 11. maj 2016 klokken 20:57