RESULTATER
den 15.jun 2016 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & Motion
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 11.73 ANDERSEN Daniel -2001AAM  
2 12.40 SHAW Magnus -2002AAM  
3 12.97 BISGAARD Anton -2001Aarhus 1900  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.20 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atetik  
 1.101.151.201.25 
Alberte Brogaardooxoxxx
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.40 KROG Freja -2001AAM  
= 1.40 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
3 1.30 LARSEN Emilie Ø -2002AAM  
 1.301.351.401.45 
Freja Krog ooxxx
Katrine Hoelgaardoooxxx
Emilie Ø Larsenoxxx  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.45 WINTHER karoline -2000AAM  
  DNS SCHULZ Julie Kalstrup -2000AAM  
 1.401.451.50 
karoline Wintheroxoxxx
  PIGER 20-22 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.35 KRESA Matina -1996Aarhus 1900  
= 1.35 TORBEN Signe Vangsø -1996Aarhus 1900  
 1.251.301.351.40 
Matina Kresaoooxxx
Signe Vangsø Torbenoooxxx
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 4.00 JENSEN Jacob aagaard -1997AAM  
2 2.80 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
  X JENSEN Jakob Holt -1997AAM  
 2.803.003.503.704.004.20 
Jacob aagaard Jensen   oxxoxxx
Sebastian Sund frandsenxxoxxx    
Jakob Holt Jensen  xxx   
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 4.75 CHRISTIANSEN Michael -1988Aarhus 1900  
 3.803.904.204.404.604.754.85 
Michael Christiansenooooooxxx
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.84 SØRENSEN Thor -1989AAM  
2 13.30 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900  
3 13.01 FARAMARZI Emil -1993AAM  
4 11.68 SKEJØ Sebastian -1991Aarhus 1900  
5 9.56 VILLUMSEN Kasper Ekberg -1987AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thor Sørensenxx13.60x13.84x
Christian Lind Nielsenx13.0613.1212.4813.3012.50
Emil Faramarzi13.01xxx12.48x
Sebastian Skejø11.0211.14x11.6811.00x
Kasper Ekberg Villumsen8.83x8.708.79x9.56
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTONS KL. 18.00  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 17.88 LARSEN Eva Sabro -2004AAM  
2 16.86 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atetik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Eva Sabro Larsen13.5213.8717.8815.23
Alberte Brogaard15.5916.8615.9414.51
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTONS KL. 18.00  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 23.14 KROG Freja -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Freja Krog20.78x23.14x
  KVINDER SENIOR - 100 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.4m/s
1 13.42 WENEL Inke -1990AØRRC  
  KVINDER 55-59 ÅR - 100 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.4m/s
1 15.75 BOE Maja -1960AØRRC  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERONS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.1m/s
1 13.50 BOLS Julie -2001AAM  
2 14.68 WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
  DNS HOELGAARD Katrine -2001AAM  
  DNS WÆRNESS Mai R -2002AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERONS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.1m/s
1 12.46 PRITZEL Mathilde -2000AAM  
2 14.18 NIELSEN Tine Hoffmann -2000Aarhus 1900  
  PIGER 20-22 ÅR - 100 METERONS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.1m/s
1 12.40 JENSEN Annelouise Villum -1995Villum  
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 11.72 JENSEN Jacob aagaard -1997AAM  
2 12.47 JENSEN Jakob Holt -1997AAM  
  DRENGE 20-22 ÅR - 100 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 12.09 HVILSTED Jesper Vatta -1996Aarhus 1900  
  MÆND SENIOR - 100 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.1m/s
1 11.32 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900  
2 11.38 NYBO Rasmus -1989AGF Atletik  
3 11.53 PEDERSEN Casper Spure -1992AGF Atletik  
4 11.81 SKEJØ Sebastian -1991Aarhus 1900  
5 13.26 FABER Peter -1993AGF Atletik  
6 13.37 DAMM Olaf -1987AGF Atletik  
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.1m/s
1 12.37 LARSEN Eva Sabro -2004AAM  
2 12.52 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atetik  
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.98 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atetik  
2 8.01 GREGERSEN Mathilde -2003AAM  
3 7.44 BERNTSEN Emma -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Alberte Brogaard8.578.558.987.057.678.78
Mathilde Gregersenxxx8.01x6.91
Emma Berntsen6.887.417.257.447.256.94
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.89 DAUSEL Mathilde -2001AAM  
  DNS KROG Freja -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathilde Dausel7.897.687.47xxx
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.96 TOPHOLT Sille Nyhauge -2000AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sille Nyhauge Topholt8.819.389.079.969.299.26
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 18.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 55.62 DAHL Vicki -2000Stoholm IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Vicki Dahlxxx55.62
  PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 18.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 49.75 DAHL Sofie -1997Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Sofie Dahlxxx49.75
  PIGER 12-13 ÅR - TRESPRINGONS KL. 18.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 7.96+0.0 BROGAARD Alberte -2003Hjørring Atetik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Alberte Brogaard7.28+0.07.96+0.07.50+0.27.50+0.2
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGONS KL. 18.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 9.54+1.1 WÆRNESS Mai R -2002AAM  
2 8.72+0.4 WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
  DNS  REIMER Sandra -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mai R Wærness9.37+0.39.54+1.19.07+0.0
Johanne Westergaard8.47+0.08.38+1.3x 8.72+0.4
  PIGER 20-22 ÅR - TRESPRINGONS KL. 18.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.80+0.0 SKOVGAARD Agnes -1996Aarhus 1900  
  DNS  BENSERUD Monika -1996AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde
Agnes Skovgaardx 10.52+0.0x 10.44+0.310.80+0.0
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGONS KL. 18.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 11.70-1.0 BISGAARD Anton -2001Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Anton Bisgaard11.56+0.011.61+0.711.68+0.611.68+0.211.53+0.411.70-1.0
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER HÆKONS KL. 19.10  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 51.49 REIMER Sandra -2001AAM  
2 53.71 DIEKHØNER Thora -2001AAM  
  KVINDER SENIOR - 300 METER HÆKONS KL. 19.10  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 52.55 KOTERAS Aleksandra -1989AØRRC  
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER HÆKONS KL. 19.10  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 47.94 RICHTER Nikolaj -2002AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTONS KL. 19.10  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 38.89 HANSEN Frederik Skov -2001Viborg AM  
  DNS LARSEN Thomas Sabro -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Frederik Skov Hansen31.7834.8235.3938.89
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKASTONS KL. 19.10  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 40.14 JENSEN Jakob Holt -1997AAM  
2 35.91 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
  DNS JENSEN Jacob aagaard -1997AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jakob Holt Jensen40.1439.2739.6136.31
Sebastian Sund frandsen34.9035.5135.9135.51
  DRENGE 20-22 ÅR - SPYDKASTONS KL. 19.10  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 49.27 KJELDSEN Oliver Ryborg -1995Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Oliver Ryborg Kjeldsen49.2747.4145.2348.01
  MÆND SENIOR - SPYDKASTONS KL. 19.10  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 48.87 ØRSKOV Thomas -1993AAM  
2 45.19 VILLUMSEN Kasper Ekberg -1987AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Thomas Ørskov43.9539.9948.87x
Kasper Ekberg Villumsenx44.0845.1944.34
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METER HÆKONS KL. 19.20  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 63.49 RØDTNES Liv Stæhr -1999Aarhus 1900  
2 69.72 RØDTNES Mai Stæhr -1999Aarhus 1900  
  DRENGE 20-22 ÅR - 400 METER HÆKONS KL. 19.30  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 45.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 58.95 SCHNEIDGEN Patrik -1994Randers Freja Atletik  
  DNS JOHANSEN Martin -1995AAM  
  DRENGE 16-17 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 50.08 BROCKDORFF Karl-Gustav -1999AAM  
  DNS DHAMAC Zaki -1999AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 47.54 VEDEL Benjamin Lobo -1997AAM  
  DRENGE 20-22 ÅR - 400 METERONS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 55.87 HVILSTED Jesper Vatta -1996Aarhus 1900  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.70 SHAW Magnus -2002AAM  
 1.501.551.601.651.701.75 
Magnus Shawooxxoxoxoxxx
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGONS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.88 NIELSEN Christian Lind -1991Aarhus 1900  
2 1.65 DALMOSE Philip Vikne -1990Aarhus 1900  
  DNS SKEJØ Sebastian -1991Aarhus 1900  
 1.651.701.751.801.851.881.91 
Christian Lind Nielsen xoooxxoxxoxxx
Philip Vikne Dalmosexxoxxx     
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.40  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 41.84 HANSEN Frederik Skov -2001Viborg AM  
  DNS LARSEN Thomas Sabro -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Frederik Skov Hansenx40.08x41.84x40.87
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.40  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 59.74 BARRETT Hans -1999Stoholm IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Hans Barrett59.7458.83x58.39xx
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTONS KL. 19.40  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.90 SØRENSEN Thor -1989AAM  
2 44.06 FARAMARZI Emil -1993AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thor Sørensen49.9951.90xx50.32x
Emil Faramarzi42.11x43.04x44.0643.76
  MÆND 60-64 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.40  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 40.21 LARSEN Bent -1954AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Bent Larsen37.5040.21xxxx
  PIGER 14-15 ÅR - 400 METERONS KL. 20.00  
NrResultat NavnKlub  
1 60.04 JØRGENSEN Ida -2001AAM  
2 61.67 OLESEN Mille B -2002AAM  
3 62.31 ANDERSEN Anne -2001AAM  
4 64.96 MUURHOLM Nanna -2001AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METERONS KL. 20.00  
NrResultat NavnKlub  
1 63.95 PEDERSEN Mathilde -1999AAM  
2 66.29 NIELSEN Tine Hoffmann -2000Aarhus 1900  
  KVINDER 55-59 ÅR - 400 METERONS KL. 20.00  
NrResultat NavnKlub  
1 74.63 BOE Maja -1960AØRRC  
  MÆND SENIOR - 400 METERONS KL. 20.05  
NrResultat NavnKlub  
1 50.51 PEDERSEN Casper Spure -1992AGF Atletik  
2 53.42 NYBO Rasmus -1989AGF Atletik  
3 54.23 STÆRMOSE Tobias -1991Aarhus 1900  
4 59.57 DALMOSE Philip Vikne -1990Aarhus 1900  
5 61.81 DAMM Olaf -1987AGF Atletik  
  PIGER 12-13 ÅR - 400 METERONS KL. 20.10  
NrResultat NavnKlub  
1 70.27 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
  KVINDER SENIOR - VÆGTKASTONS KL. 20.10  
  ( 9.08 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.40 RAMSGAARD Annita -1971Holstebro  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Annita Ramsgaard10.4010.39x10.22xx
  MÆND SENIOR - VÆGTKASTONS KL. 20.10  
  ( 15.88 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 16.05 SØRENSEN Thor -1989AAM  
2 13.77 FARAMARZI Emil -1993AAM  
3 10.74 BJØRN Finn -1959AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thor Sørensen14.77xxxx16.05
Emil Faramarzi12.9212.8612.9113.1513.3313.77
Finn Bjørnxxx10.74x10.66
  MÆND 60-64 ÅR - VÆGTKASTONS KL. 20.10  
  ( 9.08 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.41 LARSEN Bent -1954AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Bent Larsen14.1314.41xxxx
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METERONS KL. 20.15  
NrResultat NavnKlub  
1 5.13.99 HINTZ Sofie -2000AØRRC  
  PIGER 20-22 ÅR - 1500 METERONS KL. 20.15  
NrResultat NavnKlub  
1 6.13.77 KVIST-IBSEN Anna -1996AØRRC  
  MÆND SENIOR - 1500 METERONS KL. 20.15  
NrResultat NavnKlub  
1 4.30.36 KLINKSGAARD Mads -1979AØRRC  
2 4.51.79 SØRENSEN Christopher G A -1991AØRRC  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERONS KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.40.71 BRUND Catrine -2002Randers Freja Atletik  
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERONS KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.03.19 REBSTRUP Andreas -2000AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 800 METERONS KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.40.81 GRAVERSGAAARD Daniel -1997Randers Freja Atletik  
  DNS MONO Noel -1998AAM  
  MÆND SENIOR - 800 METERONS KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.03.89 SLOTH Christoffer -1985AAM  
  PIGER 18-19 ÅR - 5000 METERONS KL. 20.45  
NrResultat NavnKlub  
1 20.18.65 JENSEN Josefine -1997AAM  
  PIGER 20-22 ÅR - 5000 METERONS KL. 20.45  
NrResultat NavnKlub  
1 20.34.26 KJÆR Laura -1994AaRun  
  KVINDER SENIOR - 5000 METERONS KL. 20.45  
NrResultat NavnKlub  
1 21.22.94 NIELS Daniella Guldhammer -1992AaRun  
  DNS SEIBÆK Pernille -1990Seibæk  
  DRENGE 18-19 ÅR - 5000 METERONS KL. 20.45  
NrResultat NavnKlub  
1 16.10.72 SØRENSEN Søren Lund -1997AAM  
  MÆND SENIOR - 5000 METERONS KL. 20.45  
NrResultat NavnKlub  
1 17.22.22 SCHOU Thomas -1975AAM  
2 17.33.94 HOLM Peter -1986AAM  
3 17.35.41 ADELBORG Emil -1983AAM  
4 17.46.40 PEDERSEN Rasmus Hougaard -1993AaRun  
5 19.21.96 DALMARK-LUND Mikkel -1984AaRun  
6 19.29.75 LAIER Ole -1990AaRun  
7 19.47.71 BØGELUND Mathias -1992AaRun  
8 19.52.69 KAUSLUND Jan -1960AAM  
9 21.11.69 GERASYMOVYCH Oleksandr -1988AAM  
  0.00 PERSSON Simon -1985AaRun  
  0.00 OLESEN Thomas -1977AaRun  
 dnf0.00 CHRISTIAN -1985AAM  


Genereret af MARS version 2.0.0.398 onsdag den 15. juni 2016 klokken 22:55