RESULTATER
den 20.apr 2016 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & motion
  PIGER 14-15 ÅR - 300 METER HÆKONS KL. 18.00  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1hån49.3 JENSEN Sandra R -2001AAM  
  PIGER 18-19 ÅR - 300 METER HÆKONS KL. 18.00  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1hån48.1 NØRGAARD Laura -1998AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 300 METER HÆKONS KL. 18.00  
  ( 76.2 CM, 7 HÆKKE, 50.00 / 35.00 / 40.00 )
NrResultat NavnKlub  
1Hån48.3 RICHTER Nikolaj -2002AAM  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.48 KROG Freja -2001AAM  
2 1.35 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
 1.301.351.401.451.481.52 
Freja Krog ooxooxxx
Katrine Hoelgaardooxxx   
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.17 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
2 10.00 HOLT Jakob -1997AAM  
3 9.51 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sebastian Sund Frandsen11.17x10.4811.09x10.82
Jakob Holtxx9.259.869.8010.00
Jacob Aagaard Jensen9.439.51xx9.228.93
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.41 FARAMARZI Emil -1993AAM  
2 11.74 BERGMANN Dennis -1989AAM  
3 10.24 ANDERSEN Mikkel -1996AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Faramarzi12.33xx12.41x12.01
Dennis Bergmann11.7411.5511.5511.52xx
Mikkel Andersen10.0710.24xx9.90x
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 25.45 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
2 16.79 BOLS Julie -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sofie Frobergxx24.73xx25.45
Julie Bolsxxxx13.8116.79
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 31.40 THOMSEN Maria Thorndal -2000AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Maria Thorndal Thomsen26.2431.40x24.7230.90x
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 18.00  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 47.23 BARRETT Hans -1999Stoholm  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Hans Barrett46.6147.23x45.37x43.90
  PIGER 12-13 ÅR - 400 METERONS KL. 18.15  
NrResultat NavnKlub  
1 68.57 ANDERSEN Laura G -2004AAM  
2 74.38 LARSEN Eva S -2004AAM  
  DNS HANSEN Emma S -2003AAM  
  PIGER 14-15 ÅR - 400 METERONS KL. 18.15  
NrResultat NavnKlub  
1 60.58 JØRGENSEN Ida -2001AAM  
2 62.19 OLESEN Mille B -2002AAM  
3 65.83 MUURHOLM Nanna -2001AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 400 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
1 53.61 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
2 54.16 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM  
3 58.31 HOLT Jakob -1997AAM  
  MÆND SENIOR - 400 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlub  
1 56.16 ØRSKOV Thomas -1993AAM  
2 74.48 BORMANN Brian -1970AAØRRC  
  DNS JOHANSEN Martin -1995AAM  
  PIGER 16-17 ÅR - 400 METERONS KL. 18.35  
NrResultat NavnKlub  
1 58.71 MIKKELSE Nathalie Richter -2000AAM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS MORTENSE Karoline Winther -2000AAM  
  DNS PEDERSEN Mathilde -1999AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 400 METERONS KL. 18.35  
NrResultat NavnKlub  
1 55.39 ANDERSEN Daniel -2001AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.06+0.8 SEPAS Ali -2002Sepas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Ali Sepasx 3.66+0.03.88+0.14.02+0.04.06+0.8x 
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.58+1.4 DHAMAC Zaki -1999AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Zaki Dhamac5.37+0.05.39+0.05.26+0.05.58+1.45.44+0.25.07+0.0
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.15+0.0 UGILT Magnus -1997AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Magnus Ugiltx x 6.15+0.0x x x 
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.11+0.0 KRISTENSEN Kevin højer -1990Sportshøjskolen  
2 4.24+0.0 ØLHOLM Rasmus -1990Sportshøjskolen  
  DNS  CHRISTENSEN Mikkel -1990Sportshøjskolen  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Kevin højer Kristensen5.11+0.04.92-0.54.61+0.04.76-0.2x x 
Rasmus Ølholmx 3.79+0.03.91-0.23.98+0.04.24+0.0x 
  PIGER 16-17 ÅR - 1000 METERONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
1Hån3.30.3 H Sofie -2000AAØRRC  
2Hån3.30.8 NIELSEN Andrea Holm -2000AAM  
  KVINDER SENIOR - 1000 METERONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
1Hån2.47.8 SCHULZ Line K -1996AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METERONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
1Hån3.29.0 ELBÆK Viktor -2002AAØRRC  
  DRENGE 16-17 ÅR - 1000 METERONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
1Hån2.42.9 BJØRSLEV Oliver -2000AAM  
2Hån2.47.1 REBSTRUP Andreas -2000AAM  
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 18.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 18.48 DAUSEL Mathilde -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathilde Dauselx18.4817.5316.9415.5216.15
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 18.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 56.89 DAHL Vicki -2000Stoholm  
2 38.33 LUND Celina -1999AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Vicki Dahl56.25xx56.89xx
Celina Lund38.3335.1237.17x35.7438.06
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 18.45  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 61.28 BARRETT Hans -1999Stoholm  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Hans Barrett61.28xxxx60.12
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTONS KL. 18.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.28 SØRENSEN Thor -1989AAM  
2 41.93 FARAMARZI Emil -1993AAM  
  DNS VESTER Morten Toft -1990Sportshøjskolen  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thor Sørensenx49.6351.28x50.7051.25
Emil Faramarzix41.3041.4641.9339.2839.74
  MÆND 60-64 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 18.45  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 40.15 LARSEN Bent -1954AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Bent Larsenx38.09xx40.0640.15
  MÆND SENIOR - 1000 METERONS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlub  
1Hån2.36.6 UH Kristian -1995AAM  
2Hån2.48.3 SLOTH Christoffer -1985AAM  
3Hån2.58.9 CHRISTOFFER -1979AAØRRC  
4Hån3.49.4 HENRIK -1962AAØRRC  
 HånDNS MØLLER David -1980AAM  
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERONS KL. 19.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån28.3 GREGERSEN Mathilde -2003AAM  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERONS KL. 19.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån28.6 WÆRNESS Mai -2002AAM  
 Hån0.00 JØRGENSEN Ida -2001AAM  
 Hån0.00 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERONS KL. 19.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån34.5 VESTERGAARD Emil Rom -2003AAØRRC  
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.59+0.0 GREGERSEN Mathilde -2003AAM  
2 3.79+0.0 BERNTSEN Emma -2004AAM  
3 3.48+0.0 LARSEN Eva S -2004AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mathilde Gregersen4.47+0.04.59+0.04.50+0.5
Emma Berntsen3.74+0.03.70+0.83.79+0.03.65+0.03.41+0.03.56+0.0
Eva S Larsen3.40+0.03.39+0.03.43+0.03.48+0.03.45+0.0x 
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.05  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 4.37+0.0 JENSEN Sandra R -2001AAM  
2 4.36+0.0 WÆRNESS Mai -2002AAM  
3 3.97+0.9 WESTERGAARD Johanne -2002AAM  
  DNS  JØRGENSEN Ida -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Sandra R Jensen4.36+0.0x x 4.37+0.04.23+0.2x 
Mai Wærnessx 4.36+0.0x 
Johanne Westergaard3.95+0.03.63+0.03.97+0.9x x 3.71+0.0
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.05  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.73+0.0 BENSERUD Monika -1996AAM  
2 4.39+0.6 DAVIDSEN Marlene -1990Sportshøjskolen  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Monika Benserud5.73+0.0x x 5.55+0.05.51+1.15.55+0.2
Marlene Davidsen4.12+0.04.35+0.04.39+0.64.29+0.04.03+0.04.34+0.3
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERONS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån25.7 PRIETZEL Mathilde -2000AAM  
2Hån31.4 H Sofie -2000AAØRRC  
  KVINDER SENIOR - 200 METERONS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån27.0 ELKJÆR Caroline -1995AAM  
  0.00 BENSERUD Monika -1996AAM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERONS KL. 19.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån24.9 SHAW Magnus Nøhr -2002AAM  
2Hån28.9 RICHTER Nikolaj -2002AAM  
3Hån30.2 SEPAS Ali -2002Sepas  
  DNS ANDERSEN Daniel -2001AAM  
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERONS KL. 19.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån24.4 DHAMAC Zaki -1999AAM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 200 METERONS KL. 19.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån24.3 UGILT Magnus -1997AAM  
  MÆND SENIOR - 200 METERONS KL. 19.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1Hån26.1 KRISTENSEN Kevin højer -1990Sportshøjskolen  
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 19.25  
  ( 1.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 31.07 HOLT Jakob -1997AAM  
2 30.04 FRANDSEN Sebastian Sund -1998AAM  
3 25.00 JENSEN Jacob Aagaard -1997AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jakob Holt27.0729.7726.20x31.0729.78
Sebastian Sund Frandsenx27.6427.46x28.3730.04
Jacob Aagaard Jensen25.0021.13x24.79xx
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTONS KL. 19.25  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 42.68 LARSEN Asger Lund -1996AAM  
2 42.15 SØRENSEN Thor -1989AAM  
3 38.23 BERGMANN Dennis -1989AAM  
4 36.78 FARAMARZI Emil -1993AAM  
5 28.20 ØLHOLM Rasmus -1990Sportshøjskolen  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Asger Lund Larsen39.7741.2142.6841.00x39.62
Thor Sørensenx39.7540.69x42.0342.15
Dennis Bergmann36.3438.2334.26x35.85x
Emil Faramarzi33.6036.78xx36.66x
Rasmus Ølholm25.4722.0028.20
  MÆND 60-64 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 19.25  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
  X LARSEN Bent -1954AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde 
Bent Larsenxxxxx
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.35  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.74 FROBERG Sofie -2002Aarhus 1900  
2 7.63 DAUSEL Mathilde -2001AAM  
3 5.80 HOELGAARD Katrine -2001AAM  
  DNS KROG Freja -2001AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sofie Froberg8.378.74xx7.537.96
Mathilde Dausel7.637.257.22x7.307.52
Katrine Hoelgaard5.395.255.515.275.555.80
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.35  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.99 THOMSEN Maria Thorndal -2000AAM  
2 10.25 PRIETZEL Mathilde -2000AAM  
3 9.35 TOPHOLT Sille Nyhauge -2000AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Maria Thorndal Thomsen10.56x10.3410.1510.3510.99
Mathilde Prietzel10.2510.1710.0410.009.989.85
Sille Nyhauge Topholt8.508.908.489.279.358.64
  KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 19.35  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.14 HOUGAARD Ulla -1945AAM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ulla Hougaard7.017.146.316.736.866.95
  KVINDER SENIOR - 5000 METERONS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
1Hån23.10.8 SØRENSEN Mie Nybo -1990NIH-løberne  
  DNS HØG Lisa -1990AAM  
  DRENGE 12-13 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
1Hån22.48.2 VESTERGAARD Emil Rom -2003AAØRRC  
  MÆND SENIOR - 5000 METERONS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
1Hån15.23.7 MOGENSEN Alex -1994SÅN-løberne  
2Hån15.31.0 WEBERSKOV Christian -1995AGF Atletik  
3Hån15.32.0 DAHL Mads -1987AAM  
4Hån15.33.8 MARINUSSEN Morten -1984AAM  
5Hån16.03.5 VESTELESEN Kenneth -1990NIH-løberne  
6Hån16.57.2 ANDERSEN Jonas -1990Fusionsport Aalborg  
7Hån19.34.8 ENGBERG Mads -1990NIH-løberne  
8Hån19.34.9 HEICK Christoffer -1990NIH-løberne  
  DNS MØLLER David -1980AAM  
  MÆND 40-44 ÅR - 5000 METERONS KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
1Hån17.44.7 LASSEN Christian -1972AAM  


Genereret af MARS version 2.0.0.398 onsdag den 20. april 2016 klokken 20:48