RESULTATER
VT - MÆND
Vest, 2. runde
den 15.jun 2016 på Skovdalens Atletikstadion
Arrangør: Aalborg Atletik & Motion
  MÆND SENIOR - 100 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: -0.4m/s  2h: -0.4m/s
1 13.002h THISTED Mick -75 (m41)HGF/SAM/AKH MIX(525p) 
2 13.181h ZAATRI Rachid -66 (m50)Aarhus 1900 MIX650p 
3 13.582h ØSTERGAARD Jesper -73 (m43)Aarhus 1900 MIX(440p) 
4 13.742h SEINDAL Michael -68 (m48)SAK 77 MIX494p 
5 13.902h HANSEN Morten Skov -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX(378p) 
6 15.301h ØSTERGAARD Søren -66 (M50)AGF256p 
7 16.101h BLUHM Ingela -46 (k70)HGF/SAM/AKH MIX1028p 
8 16.831h PEDERSEN Helle O -68 (k48)AAM Kvinde536p 
= 16.831h PEDERSEN Helle O -68 (k48)AAM MIX536p 
10 17.711h STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande Kvi720p 
= 17.712h STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande MIX720p 
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: -0.4m/s  2h: -0.4m/s
1 11.91 / 1028p1h BLUHM Ingela -46 (k70)HGF/SAM/AKH MIX  
2 13.80 / 720p1h STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
3 13.80 / 720p2h STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
4 11.86 / 650p1h ZAATRI Rachid -66 (m50)Aarhus 1900 MIX  
5 15.13 / 536p1h PEDERSEN Helle O -68 (k48)AAM Kvinde  
6 15.13 / 536p1h PEDERSEN Helle O -68 (k48)AAM MIX  
7 12.38 / 525p2h THISTED Mick -75 (m41)HGF/SAM/AKH MIX  
8 12.52 / 494p2h SEINDAL Michael -68 (m48)SAK 77 MIX  
9 12.77 / 440p2h ØSTERGAARD Jesper -73 (m43)Aarhus 1900 MIX  
10 13.08 / 378p2h HANSEN Morten Skov -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
11 13.77 / 256p1h ØSTERGAARD Søren -66 (M50)AGF  
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.20 KJELDSTEEN Peter -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX296p 
  X MORTENSEN Per -54 (m62)SAK 77 MIX  
  X BJERRE Peter -42 (m74)Aarhus 1900 MIX  
  DNS ANDERSEN Klaus -59 (m57)HGF/SAM/AKH MIX  
 1.601.902.002.102.202.30 
Peter Kjeldsteen oxoooxxx
Per Mortensenxxx     
Peter Bjerrexxx     
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.46 / 296p KJELDSTEEN Peter -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
  X BJERRE Peter -42 (m74)Aarhus 1900 MIX  
  X MORTENSEN Per -54 (m62)SAK 77 MIX  
  DNS ANDERSEN Klaus -59 (m57)HGF/SAM/AKH MIX  
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 45.80 SABROE Per -59 (m57)HGF/SAM/AKH MIX917p 
2 36.98 BJØRN Finn -59 (m57)AAM MIX735p 
3 30.41 MORTENSEN Per -54 (m62)SAK 77 MIX602p 
4 24.86 JENSEN Jens Peter -55 (m61)Viborg AM/Hvide Sande MIX(476p) 
5 22.85 BRUNTT Flemming -39 (m77)Aarhus 1900 MIX571p 
6 21.47 POULSEN Kirsten -44 (k72)AAM Kvinde667p 
= 21.47 POULSEN Kirsten -44 (k72)AAM MIX(667p) 
8 21.45 ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande MIX666p 
= 21.45 ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande Kvi666p 
  X RAMSGÅRD Annitta -71 (k45)HGF/SAM/AKH MIX  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Per Sabroex43.9342.4845.80
Finn Bjørnx36.98xx
Per Mortensen29.07x30.41x
Jens Peter Jensenxx23.3624.86
Flemming Bruntt21.3122.8521.9521.29
Kirsten Poulsenx21.47xx
Kirsten Poulsenx21.47xx
Kirsten Onsberg21.45x18.89x
Kirsten Onsberg21.45x18.89x
Annitta Ramsgårdxxxx
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 62.54 / 917p SABROE Per -59 (m57)HGF/SAM/AKH MIX  
2 50.50 / 735p BJØRN Finn -59 (m57)AAM MIX  
3 43.50 / 667p POULSEN Kirsten -44 (k72)AAM Kvinde  
4 43.50 / 667p POULSEN Kirsten -44 (k72)AAM MIX  
5 43.46 / 666p ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
6 43.46 / 666p ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
7 41.69 / 602p MORTENSEN Per -54 (m62)SAK 77 MIX  
8 39.65 / 571p BRUNTT Flemming -39 (m77)Aarhus 1900 MIX  
9 33.30 / 476p JENSEN Jens Peter -55 (m61)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
  X RAMSGÅRD Annitta -71 (k45)HGF/SAM/AKH MIX  
  MÆND SENIOR - SPYDKASTONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 49.06 HØFLER Anders -67 (m49)AAM MIX818p 
2 33.81 ZAATRI Rachid -66 (m50)Aarhus 1900 MIX550p 
3 32.07 KJELDSTEEN Peter -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX(480p) 
4 25.64 CHRISTENSEN Alice Høvring -56 (k60)HGF/SAM/AKH MIX719p 
5 24.61 KRISTTHORSSON Benedikt -53 (k63)Viborg AM/Hvide Sande MIX744p 
6 24.15 SKAARUP Thomas -67 (m49)SAK 77 MIX390p 
7 24.10 JØRGENSEN Erling -58 (m58)HGF/SAM/AKH MIX(444p) 
8 23.22 KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM MIX(488p) 
9 18.69 CHRISTENSEN Ole B F -63 (m53)Aarhus 1900 MIX(311p) 
10 13.70 JENSEN Ingelise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande Kvi451p 
  X KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM Kvinde  
  X SCHMIDT Stefan -77 (m39)AGF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Anders Høfler49.0647.63xx
Rachid Zaatri32.8833.8130.9928.32
Peter Kjeldsteen30.2730.3732.0731.99
Alice Høvring Christensen21.7924.0925.6423.39
Benedikt Kristthorssonxx24.61x
Thomas Skaarup22.1623.3324.1521.17
Erling Jørgensen22.2824.10xx
Marianne Krogsgaard22.1519.9023.22x
Ole B F Christensenxx18.69x
Ingelise Villum Jensenx12.8213.70x
Marianne Krogsgaardxxxx
Stefan Schmidtxxxx
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 60.82 / 818p HØFLER Anders -67 (m49)AAM MIX  
2 42.69 / 744p KRISTTHORSSON Benedikt -53 (k63)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
3 41.32 / 719p CHRISTENSEN Alice Høvring -56 (k60)HGF/SAM/AKH MIX  
4 41.51 / 550p ZAATRI Rachid -66 (m50)Aarhus 1900 MIX  
5 28.50 / 488p KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM MIX  
6 36.47 / 480p KJELDSTEEN Peter -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
7 26.43 / 451p JENSEN Ingelise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
8 33.83 / 444p JØRGENSEN Erling -58 (m58)HGF/SAM/AKH MIX  
9 29.94 / 390p SKAARUP Thomas -67 (m49)SAK 77 MIX  
10 24.18 / 311p CHRISTENSEN Ole B F -63 (m53)Aarhus 1900 MIX  
  X SCHMIDT Stefan -77 (m39)AGF  
  X KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM Kvinde  
  MÆND SENIOR - 5000 METERONS KL. 18.40  
NrResultat NavnKlubPoints
1 18.44.73 JACOBSEN Ulla Binderup -65 (k51)Viborg AM/Hvide Sande Kvi1028p 
= 18.44.73 JACOBSEN Ulla Binderup -65 (k51)Viborg AM/Hvide Sande MIX1028p 
3 20.07.14 SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM Kvinde920p 
= 20.07.14 SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM MIX920p 
5 21.14.84 GADEGAARD Ole -65 (m51)SAK 77 MIX262p 
6 21.45.95 CHRISTENSEN Ole B F -63 (m53)Aarhus 1900 MIX246p 
7 22.55.83 SØNDERUP Laurits -54 (m62)HGF/SAM/AKH MIX291p 
  DNS PEDERSEN Maja -79 (k37)AAM MIX  
  DNS PEDERSEN Maja -79 (k37)AAM Kvinde  
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 16.11.77 / 1028p JACOBSEN Ulla Binderup -65 (k51)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
2 16.11.77 / 1028p JACOBSEN Ulla Binderup -65 (k51)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
3 17.12.71 / 920p SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM MIX  
4 17.12.71 / 920p SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM Kvinde  
5 18.35.80 / 291p SØNDERUP Laurits -54 (m62)HGF/SAM/AKH MIX  
6 18.52.45 / 262p GADEGAARD Ole -65 (m51)SAK 77 MIX  
7 19.01.93 / 246p CHRISTENSEN Ole B F -63 (m53)Aarhus 1900 MIX  
  DNS PEDERSEN Maja -79 (k37)AAM Kvinde  
  DNS PEDERSEN Maja -79 (k37)AAM MIX  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGONS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.40 THISTED Mick -75 (m41)HGF/SAM/AKH MIX(427p) 
2 1.40 KJELDSTEEN Peter -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX(453p) 
3 1.30 SEINDAL Michael -68 (m48)SAK 77 MIX419p 
4 1.15 NIELSEN Flemming -41 (m75)HGF/SAM/AKH MIX737p 
5 1.10 BERG Louise -77 (k39)AAM MIX417p 
= 1.10 BERG Louise -77 (m39)AAM Kvinde135p 
7 1.05 ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande Kvi911p 
= 1.05 ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande MIX911p 
9 1.00 BJERRE Peter -42 (m74)Aarhus 1900 MIX506p 
 0.951.001.051.101.151.201.251.301.351.401.45 
Mick Thisted       oooxxx
Peter Kjeldsteen      oooxoxxx
Michael Seindal      ooxxx  
Flemming Nielsen    oxxx     
Louise Bergoooxoxxx      
Louise Bergoooxoxxx      
Kirsten Onsbergoooxxx       
Kirsten Onsbergoooxxx       
Peter Bjerreoxxoxxx        
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.71 / 911p ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
2 1.71 / 911p ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
3 1.83 / 737p NIELSEN Flemming -41 (m75)HGF/SAM/AKH MIX  
4 1.57 / 506p BJERRE Peter -42 (m74)Aarhus 1900 MIX  
5 1.51 / 453p KJELDSTEEN Peter -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
6 1.48 / 427p THISTED Mick -75 (m41)HGF/SAM/AKH MIX  
7 1.47 / 419p SEINDAL Michael -68 (m48)SAK 77 MIX  
8 1.20 / 417p BERG Louise -77 (k39)AAM MIX  
9 1.14 / 135p BERG Louise -77 (m39)AAM Kvinde  
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTONS KL. 19.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 35.47 SABROE Per -59 (m57)HGF/SAM/AKH MIX703p 
2 33.50 CHRISTENS Svend Lykkemark -58 (m58)Aarhus 1900 MIX673p 
3 32.26 MAGILL Michael -56 (m60)HGF/SAM/AKH MIX(588p) 
4 27.93 KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM MIX580p 
= 27.93 KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM Kvinde580p 
6 27.82 KRISTTHORSSON Benedikt -53 (k63)Viborg AM/Hvide Sande MIX845p 
7 21.54 BJØRN Finn -59 (m57)AAM MIX(415p) 
8 20.31 SCHMIDT Stefan -77 (m39)AGF367p 
9 18.92 BRUNTT Flemming -39 (m77)Aarhus 1900 MIX(487p) 
10 17.85 SKAARUP Thomas -67 (m49)SAK 77 MIX384p 
11 16.86 ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande MIX(639p) 
= 16.86 ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande Kvi639p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Per Sabroex34.7935.4733.81
Svend Lykkemark Christens29.2931.97x33.50
Michael Magill22.7730.5428.4332.26
Marianne Krogsgaard27.93xxx
Marianne Krogsgaard27.93xxx
Benedikt Kristthorsson22.9727.82xx
Finn Bjørn21.5420.69xx
Stefan Schmidt20.31xxx
Flemming Bruntt17.3416.3918.4118.92
Thomas Skaarup17.2517.85xx
Kirsten Onsberg16.3914.7816.86x
Kirsten Onsberg16.3914.7816.86
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 47.68 / 845p KRISTTHORSSON Benedikt -53 (k63)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
2 40.63 / 703p SABROE Per -59 (m57)HGF/SAM/AKH MIX  
3 38.97 / 673p CHRISTENS Svend Lykkemark -58 (m58)Aarhus 1900 MIX  
4 36.39 / 639p ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
5 36.39 / 639p ONSBERG Kirsten -44 (k72)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
6 34.28 / 588p MAGILL Michael -56 (m60)HGF/SAM/AKH MIX  
7 33.16 / 580p KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM MIX  
8 33.16 / 580p KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM Kvinde  
9 28.71 / 487p BRUNTT Flemming -39 (m77)Aarhus 1900 MIX  
10 24.67 / 415p BJØRN Finn -59 (m57)AAM MIX  
11 22.98 / 384p SKAARUP Thomas -67 (m49)SAK 77 MIX  
12 22.01 / 367p SCHMIDT Stefan -77 (m39)AGF  
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.29+0.1 HANSEN Morten Skov -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX(477p) 
2 4.23-0.2 ZAATRI Rachid -66 (m50)Aarhus 1900 MIX547p 
3 4.04+0.0 SKAARUP Thomas -67 (m49)SAK 77 MIX488p 
4 3.38+0.0 BLUHM Ingela -46 (k70)HGF/SAM/AKH MIX927p 
5 3.17-0.3 STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande MIX760p 
= 3.17-0.3 STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande Kvi760p 
7 2.61-0.9 SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM Kvinde434p 
= 2.61-0.9 SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM MIX434p 
  DNS  ANDERSEN Klaus -59 (m57)HGF/SAM/AKH MIX  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Morten Skov Hansen4.03+0.0x 4.25-0.24.29+0.1
Rachid Zaatrix 3.83-0.74.04-0.74.23-0.2
Thomas Skaarup4.04+0.03.96-0.7x x 
Ingela Bluhm3.20+0.43.22+0.43.34+0.03.38+0.0
Sonja Sieg Stigsen3.12+0.82.79+0.22.89+0.03.17-0.3
Sonja Sieg Stigsen3.12+0.82.79+0.22.89+0.03.17-0.3
Anne Marie Simonsen2.54+0.72.61-0.9x x 
Anne Marie Simonsen2.54+0.72.61-0.9x x 
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.72 / 927p+0.0 BLUHM Ingela -46 (k70)HGF/SAM/AKH MIX  
2 4.93 / 760p-0.3 STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
3 4.93 / 760p-0.3 STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
4 5.19 / 547p-0.2 ZAATRI Rachid -66 (m50)Aarhus 1900 MIX  
5 4.90 / 488p+0.0 SKAARUP Thomas -67 (m49)SAK 77 MIX  
6 4.84 / 477p+0.1 HANSEN Morten Skov -73 (m43)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
7 3.36 / 434p-0.9 SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM MIX  
8 3.36 / 434p-0.9 SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM Kvinde  
  DNS  ANDERSEN Klaus -59 (m57)HGF/SAM/AKH MIX  
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDONS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 9.29 BJØRN Finn -59 (m57)AAM MIX656p 
2 9.03 KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM Kvinde608p 
= 9.03 KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM MIX(608p) 
4 8.82 CHRISTENSEN Alice Høvring -56 (k60)HGF/SAM/AKH MIX765p 
5 8.80 JENSEN Jens Peter -55 (m61)Viborg AM/Hvide Sande MIX(598p) 
6 8.62 KRISTTHORSSON Benedikt -53 (k63)Viborg AM/Hvide Sande MIX797p 
7 8.53 MAGILL Michael -56 (m60)HGF/SAM/AKH MIX(566p) 
8 8.28 MORTENSEN Per -54 (m62)SAK 77 MIX569p 
9 7.16 SCHMIDT Stefan -77 (m39)AGF402p 
10 6.98 BRUNTT Flemming -39 (m77)Aarhus 1900 MIX532p 
11 5.85 STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande Kvi553p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Finn Bjørn8.979.119.29x
Marianne Krogsgaard8.368.868.929.03
Marianne Krogsgaard8.368.868.929.03
Alice Høvring Christensen8.378.828.497.85
Jens Peter Jensen8.698.608.148.80
Benedikt Kristthorsson8.038.62x8.60
Michael Magill8.008.038.53x
Per Mortensen8.28xxx
Stefan Schmidt6.927.167.16x
Flemming Bruntt6.616.466.986.88
Sonja Sieg Stigsen5.215.785.695.85
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 13.76 / 797p KRISTTHORSSON Benedikt -53 (k63)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
2 13.24 / 765p CHRISTENSEN Alice Høvring -56 (k60)HGF/SAM/AKH MIX  
3 12.16 / 656p BJØRN Finn -59 (m57)AAM MIX  
4 10.63 / 608p KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM Kvinde  
5 10.63 / 608p KROGSGAARD Marianne -72 (k44)AAM MIX  
6 11.18 / 598p JENSEN Jens Peter -55 (m61)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
7 10.70 / 569p MORTENSEN Per -54 (m62)SAK 77 MIX  
8 10.64 / 566p MAGILL Michael -56 (m60)HGF/SAM/AKH MIX  
9 9.71 / 553p STIGSEN Sonja Sieg -51 (k65)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
10 10.06 / 532p BRUNTT Flemming -39 (m77)Aarhus 1900 MIX  
11 7.86 / 402p SCHMIDT Stefan -77 (m39)AGF  
  MÆND SENIOR - 400 METERONS KL. 19.50  
NrResultat NavnKlubPoints
1 63.011h ØSTERGAARD Søren -66 (M50)AGF606p 
2 63.432h JØRGENSEN Erling -58 (m58)HGF/SAM/AKH MIX738p 
3 67.962h NØRSKOV Ole Trier -63 (m53)Viborg AM/Hvide Sande MIX(469p) 
4 69.231h SEINDAL Michael -68 (m48)SAK 77 MIX347p 
5 76.502h ANDERSEN Poul W -62 (m54)Aarhus 1900 MIX228p 
6 78.201h SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM MIX702p 
= 78.202h SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM Kvinde702p 
8 79.751h JENSEN Ingerlise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande MIX1012p 
= 79.751h JENSEN Ingelise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande Kvi1012p 
  DNS2h ØSTERGAARD Jesper -73 (m43)Aarhus 1900 MIX  
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 55.52 / 1012p1h JENSEN Ingerlise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
2 55.52 / 1012p1h JENSEN Ingelise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
3 52.49 / 738p2h JØRGENSEN Erling -58 (m58)HGF/SAM/AKH MIX  
4 1.05.79 / 702p1h SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM MIX  
5 1.05.79 / 702p2h SIMONSEN Anne Marie -64 (k52)AAM Kvinde  
6 55.16 / 606p1h ØSTERGAARD Søren -66 (M50)AGF  
7 58.27 / 469p2h NØRSKOV Ole Trier -63 (m53)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
8 1.01.44 / 347p1h SEINDAL Michael -68 (m48)SAK 77 MIX  
9 1.05.14 / 228p2h ANDERSEN Poul W -62 (m54)Aarhus 1900 MIX  
  DNS2h ØSTERGAARD Jesper -73 (m43)Aarhus 1900 MIX  
  MÆND SENIOR - 1500 METERONS KL. 20.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.52.89 ØSTERGAARD Søren -66 (M50)AGF679p 
2 4.55.26 MORAN Carlos -70 (m46)HGF/SAM/AKH MIX565p 
3 4.56.98 PALLESEN Susanne Aaskov -67 (k49)Aarhus 1900 MIX1060p 
4 5.24.43 NØRSKOV Ole Trier -63 (m53)Viborg AM/Hvide Sande MIX(486p) 
5 5.51.03 GADEGAARD Ole -65 (m51)SAK 77 MIX268p 
6 6.00.79 ANDERSEN Poul W -62 (m54)Aarhus 1900 MIX(269p) 
7 6.09.26 BERG Louise -77 (m39)AAM Kvinde38p 
= 6.09.26 BERG Louise -77 (k39)AAM MIX472p 
9 6.12.65 JENSEN Ingelise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande Kvi1044p 
= 6.12.65 JENSEN Ingerlise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande MIX1044p 
11 6.30.52 PEDERSEN Villy -61 (m55)AAM MIX(143p) 
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.18.67 / 1060p PALLESEN Susanne Aaskov -67 (k49)Aarhus 1900 MIX  
2 4.20.82 / 1044p JENSEN Ingelise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande Kvi  
3 4.20.82 / 1044p JENSEN Ingerlise Villum -49 (k67)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
4 4.15.73 / 679p ØSTERGAARD Søren -66 (M50)AGF  
5 4.27.10 / 565p MORAN Carlos -70 (m46)HGF/SAM/AKH MIX  
6 4.35.61 / 486p NØRSKOV Ole Trier -63 (m53)Viborg AM/Hvide Sande MIX  
7 5.52.28 / 472p BERG Louise -77 (k39)AAM MIX  
8 5.03.65 / 269p ANDERSEN Poul W -62 (m54)Aarhus 1900 MIX  
9 5.03.72 / 268p GADEGAARD Ole -65 (m51)SAK 77 MIX  
10 5.25.58 / 143p PEDERSEN Villy -61 (m55)AAM MIX  
11 5.54.42 / 38p BERG Louise -77 (m39)AAM Kvinde  
  MÆND SENIOR - 1000 M STAFETONS KL. 21.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.44.601h Ingela Bluhm -46
Flemming Nielsen -41
Carlos Moran -70
Erling Jørgensen -58
MIX HGF/SAM/AKH stafet -541090p 
2 2.51.271h Ole B F Christensen -63
Rachid Zaatri -66
Susanne Aaskov Pallesen -67
Poul W Andersen -62
MIX Aarhus 1900 stafet -65231p 
3 3.03.891h Marianne Krogsgaard -72
Louise Berg -77
Helle O Pedersen -68
Anne Marie Simonsen -64
K AAM stafet -71490p 
= 3.03.892h Marianne Krogsgaard -72
Louise Berg -77
Helle O Pedersen -68
Anne Marie Simonsen -64
MIX AAM stafet -71490p 
5 3.24.701h Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ulla Binderup Jacobsen -65
Ingelise Villum Jensen -49
STAFET Viborg/Hvide sande -53660p 
= 3.24.702h Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ulla Binderup Jacobsen -65
Ingerlise Villum Jensen -49
STAFET Viborg/hvide sande -53660p 
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.03.60 / 1090p1h Ingela Bluhm -46
Flemming Nielsen -41
Carlos Moran -70
Erling Jørgensen -58
MIX HGF/SAM/AKH stafet -54  
2 2.31.63 / 660p1h Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ulla Binderup Jacobsen -65
Ingelise Villum Jensen -49
STAFET Viborg/Hvide sande -53  
3 2.31.63 / 660p2h Kirsten Onsberg -44
Sonja Sieg Stigsen -51
Ulla Binderup Jacobsen -65
Ingerlise Villum Jensen -49
STAFET Viborg/hvide sande -53  
4 2.45.19 / 490p2h Marianne Krogsgaard -72
Louise Berg -77
Helle O Pedersen -68
Anne Marie Simonsen -64
MIX AAM stafet -71  
5 2.45.19 / 490p1h Marianne Krogsgaard -72
Louise Berg -77
Helle O Pedersen -68
Anne Marie Simonsen -64
K AAM stafet -71  
6 2.28.91 / 231p1h Ole B F Christensen -63
Rachid Zaatri -66
Susanne Aaskov Pallesen -67
Poul W Andersen -62
MIX Aarhus 1900 stafet -65  


Genereret af MARS version 2.0.0.398 onsdag den 15. juni 2016 klokken 22:49